Yeryüzündeki cennetin bülbül yuvası…

Bülbül Yuvası Butik Otel, yüzlerce yıllık antik geçmişi ile bilinen foklar diyarı Eski Foça’da; bölgenin eşsiz doğal güzelliklerini izleyebileceğiniz manzaralı odaları ve sunduğu tadı damağınızda kalacak yöresel lezzetleri ile tekrar gelmek isteyeceğiniz bir yuva…

 

Bülbül Yuvası Butik Otel, Eski Foça’da Beşkapı Kalesi’nin yanı başında sizi bekliyor. Yeşil ve mavi ile çevrelenmiş, uluslararası butik otel standartlarına göre özenle dekore edilmiş, her detayı Foça’nın ruhuna ve konuklarının beklentilerine uygun güzellikte tasarlanmış olan Bülbül Yuvası Butik Otel, uzun ya da kısa süreli konaklamalarınız için dört mevsim hizmet veriyor. Bülbül Yuvası Butik Otel; konuklarının, ilçenin yüzlerce yıllık tarihini hissetmesini ve bölgeyi yeryüzünün cenneti yapan doğal güzelliklerine doymasını sağlıyor. Her zevke hitap etmesi için 5 farklı tipte dekore edilmiş olan, her biri ismini geçmişte burada kurulan kolonilerden alan 11 odası ile 2009’dan beri konuklarını sevgi ve güler yüzle ağırlıyor. Otelin, tüm ayrıntıları konuklarının keyfi ve huzuru düşünülerek hazırlanmış olan Caria, Velia, Alalia, Larisa ve Massalia isimlerindeki odaları arasında bulunan Alalia’nın lavanta, biberiye, nane, kekik kokulu banyo tuzları ile çeşnilendirilmiş jakuzisinde denizi izleyebiliyor ya da Massalia’da deniz feneri manzarasına karşı hamam sefası yapabiliyorsunuz. Odalardaki lavanta keseleriyle Foça dağlarının kokusunu içinize çekiyor, eşsiz manzaranın tadını çıkarırken, bölgenin doğası ile bütünleştiğinizi hissedebiliyorsunuz.

 

Size tekrar tekrar yaşamak isteyeceğiniz bir tatil deneyimi sunan Bülbül Yuvası Butik Otel’in, hem göz zevkine hem damak zevkine hitap eden “Bülbül Sofrası” adlı restoranında, öğle ve akşam yemekleri alakart olarak servis ediliyor. Kendi besledikleri tavuklardan taze yumurtalar, yufkası mutfakta açılmış otlu börekler, elleriyle toplayıp hazırladıkları zeytin çeşitleri, taze kekik, meyveden çiçeğe her türlü reçel kahvaltı menüsünün sadece bir kısmı… Otelin sahibesi Selma Hanım’ın anneannesinden kalan özel tarifli reçellerin ünü “Lezzeti Bülbül” adı ile otelin hatta kentin sınırlarını aşıyor. Müdavimleri tarafından “şifalı ve kısmet arttıran reçeller” olarak da anılan, nikah şekeri yerine bile kullanılan bu eşsiz lezzeti, dünyada sadece Bülbül Yuvası Butik Otel’de bulabiliyorsunuz. Mevsimine göre her türlü çiçek, bitki, sebze ve meyveden yapılan reçeller arasında zeytin reçeli bile bulunuyor. İsterseniz, mutfakta hazırladıkları ve özenle ikram ettikleri her lezzetin konuklarla birlikte yapılabilmesi için mevsimine ve gelen taleplere göre düzenlenen atölyelerine de katılabiliyorsunuz.

 

Otelin kendine ait bir plajı bulunmuyor ama hemen önündeki iskeleden denize girmek veya anlaşmalı plajı kullanmak da mümkün oluyor. Otelin Foça ve civar adalara düzenlediği tekne turlarına katılarak, bakir koylarda berrak sulara girme imkânı yakalıyorsunuz. Tercihinize göre rehberli ya da rehbersiz olarak Bergama, Efes, İzmir ve Çeşme’ye günübirlik gezilere katılıyor, Kozbeyli Köyü’nde dibek kahvesi tadıyorsunuz. Özel ev yapımı kurabiyeler ile akşam çayınızı yudumlarken, günün tatlı yorgunluğunu üzerinizden atıyor; eşsiz gün batımı manzarasını hafif müzik ve özel Foça şarapları eşliğinde izliyorsunuz. Bülbül Yuvası Butik Otel

Bülbül Yuvası Butik Otel; antik bir zaman yolculuğuna çıkmak, farklı ve yöresel lezzetlerin tadına varmak, gerçek anlamda bir tatil yapıp belki biraz da kendinizi şımartmak istiyorsanız bir kez tercih ettiğinizde mutlaka yeniden gelmek isteyeceğiniz bir mekân olma özelliği taşıyor.

 

Atatürk Mahallesi 121. Sokak No:20 Foça – İZMİR

Tel: 0 232 812 51 52(pbx) 0530 442 87 96

Faks: 0 232 812 58 00

www.bulbulyuvasi.com.tr

info@bulbulyuvasi.com.tr

 

Nightingale’s nest of paradise on earth… 

Bülbül Yuvası Boutique Hotel, located in the land of monk seals Old Foca known for its hundreds of years antique past; with its scenic rooms where you can watch the region’s unique natural beauties and the offer of extremely palatable taste of local flavors, is a home where you would like to come back.

Bülbül Yuvası Boutique Hotel, is waiting for you in Old Foca next to Beskapı Fortress. Surrounded by blue and green, carefully decorated according to the international boutique hotel standarts, designed favourably with all the details related to the spirits of Foca and the expectations of guests, Bülbül Yuvası Boutique Hotel is in service four seasons for your long or short stays. Bülbül Yuvası Boutique Hotel; enables its guests to feel the village’s hundreds of years history and be satisfied with the natural beauties that make the region a paradise on earth. In order to appeal to all tastes, with its 11 rooms named after the colonies which were found here in the past and decorated in 5 different types, our hotel has been hosting its guests with love and friendly manner since 2009. Among the rooms named Caria, Velia, Alalia, Larisa and Massalia in which all the details were designed with the thought of comfort and peace of the guests, you can watch the sea in the jacuzzi which is enriched  with lavender, rosemary, mint and thymus bath salts in Alalia and  you can enjoy your hamam with the lighthouse scenery. With the lavender purses in the rooms, you can inhale the scent of the mountains in Foca and you can feel as if you become integrated with the nature of the region as you enjoy the unique scenery.

Offering an experience you would like to live again and again, Bülbül Yuvası Boutique Hotel both with the unique beautiful views and the regional dishes that appeal to the tastes enables you an unforgettable holiday experience. You begin your day with the hotel’s special “Gourmet Breakfast” and in the evening you choose your appetizers from the olive oil dish menu special to Aegean. In the hotel’s restuarant named “Nightingale Table”, which appeals not only to eye but also taste, besides meat and fish, vegetables from our garden and olive oil dishes cooked with the herbs collected from Foca mountains are served. In our hotel where lunch and dinner are served à la carte, eggs from organicly fed hens, herbal pies made of handmade phyllo pastry, handpick olives, herbal salads, all kinds of flower and fruit jams, fresh thymus are only some of the breakfast menu…If you want, you can attend to the workshops, which is to cook each meal that is prepared in the kitchen and served with care with the guets, planned according to the season and the requests.

There is not a private beach of the hotel, but it is possible to swim from the pier in front of the hotel or use the contracted beach. Joining the hotel tours to Foca and boat tours to the surrounding islands, you can create an oppurtunity to swim in the untouched bays with deep blue waters. According to your preference, either guided or unguided you join the daily tours to Pergamum, Ephesus, Izmir and Cesme and taste the mortar coffee in Kozbeyli Village. As you have your evening tea with special homade cookies, you relax; you watch the unique scenery of the sun-set with the company of light music and special Foca wine.

If you want to spoil yourself a little with a holiday in real terms, to taste different and local dishes, to take a trip to an antique period, Bülbül Yuvası Boutique Hotel, having the feature of being a place, is where you would like to come back, once you prefer it.

 

Atatürk Mahallesi 121. Sokak No:20 Foca – IZMIR

Tel: 0 232 812 51 52(pbx) / 0 530 327 19 78

Faks: 0 232 821 58 00

www.bulbulyuvasi.com.tr

info@bulbulyuvasi.com.tr

Yorumlar

comments

Başa dön tuşu