Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Küçük dokunuşlarla diş estetiği

bonding-3

Sosyal ortamlarda ağız, diş sağlığı, diş estetiği kişinin kendine olan güveni için oldukça önemli bir konudur. Işık saçan güzel bir gülümseme, kişilerin sosyal hayatında kendilerine olan güvenini, çevre ile olan iletişimini ve başarıyı artırır.

Bireylerin gülümseme estetiği ile ilgili gereksinimlerine çare bulmak estetik diş hekimliğinin alanına girer. Bu noktada, gülüşünden mutlu olmayan ancak dişlerden kesim yapılarak uygulanan protetik uygulamalara sıcak bakmayan bireylerin estetik gereksinimlerine bonding uygulamalarıyla çare buluyoruz. Bonding uygulamaları; son zamanlarda sıklıkla duyduğumuz, çokça tercih edilen ve son derece yenilikçi bir yöntemdir. Bu konseptte, adeziv sistemler sayesinde dişten minimal madde kaybıyla dişlerdeki şekil, renk, duruş bozuklukları giderilir. Özellikle ön dişler arasındaki istenmeyen boşlukların (diastema) kapatılmasında da bu teknikten sıkça faydalanmaktayız. Herhangi bir anestezi işlemine gerek kalmadan özel dolgu materyallerinin dişe yapıştırılması ve şekillendirilmesi ile uygulanır. Bonding uygulamasının bu derece başarılı olmasında, bu yapıştırma teknolojisinin yani adezyon tekniğinin büyük rolü vardır. Uygulama sonrası dolgu yüzeylerinin çok iyi cilalanması da yapılan uygulamanın uzun ömürlülüğü için gereklidir. Uygulama sonrası ağız içi bakımınıza dikkat etmeli, dişlerinizle sert maddeleri kırmaktan kaçınmalı ve rutin diş hekimi kontrollerini aksatmamalısınız.

DT Betül Arık Baykuş
DT Betül Arık Baykuş
Bu da ilginizi çekebilir
Kapalı
Başa dön tuşu