Mudanya Belediyesi_29 Ekim
Ted Bursa
PG

“Organik” kelimesini sonuna kadar hak eden “saç ekimi”

Bu ay dergimiz “lezzet” üzerine yoğunlaşıyor. Lezzet denilince de akla ilk gelen şey yediklerimiz oluyor haliyle. Beslenme konusunda son dönemde en çok tercih edilen ise organik olması. Fakat en fazla denetim yapılması gereken beslenme konusunda bile önümüze sunulan her şeye organik denmeye başlandı.

Organik; kelime olarak yabancı olmayan, doğal olan demek. 3 sene evvel geliştirdiğim organik saç ekimi tekniğine isim arayışına girdiğimde, inanın uzun saatler “Bu suiistimal edilmiş kelimeyi kullansak mı, kullanmasak mı?” diye düşündüm. Sonra son kararım: “Organik Saç Ekimi” oldu. Çünkü her anlamıyla isminin hakkını veriyordu. Organik saç ekimini 3 senedir kliniklerimizde uyguluyoruz. Bu teknikte saçsız alanı temel alıyoruz. Diğer saç ekim tekniklerinde önem sırası ilk olarak donör, yani genellikle ense bölgesindeki saçlara verilir. Organik saç ekiminde felsefemiz “Önce ekim alanını canlandır ki toprağın verimli hale gelsin ve sana güzel bir ürün versin” üzerinedir. Bu işi bir tarla – tohum ilişkisine benzetiyorum. Toprak iyi olsun. Toprağın iyi olması da iyi sulama ve iyi gübre ile olur. Organik saç ekiminde hastanın kendi yağını bu canlandırma işlemi için kullanıyoruz. Çünkü yağ depolarımızda kök hücre yani muazzam bir hayat kaynağı var. Hastanın bir miktar bölgesel yağını alıyoruz, kök hücreden zengin hale getirip bunu saçtan yoksun bölgeye yani tarlaya enjekte ediyoruz. Kısaca organik kelimesi hastanın kendi yağından, yani kök hücresinden geliyor. Yabancı herhangi bir kimyasal yok. Kök hücreden zengin yağın kel alana enjekte edilmesinin pek çok faydası var. Tarla sulanmış, gübrelenmiş ve verimli hale getirilmiş olduğu için ekilen her saç çabucak tutunabiliyor. Her şey doğal olduğu için çıkan saç doğal görünümde, gür ve sağlıklı oluyor. Kök hücrenin çabuk iyileştirme etkisi de devreye girince, hastalar son derece konforlu bir iyileşme süreci geçiriyorlar.

Organik Saç Ekimi

Bu tekniği yılbaşında kendime de yaptırdım. Hatta o akşam kutlama programlarına katıldım, ertesi gün dinlendim ve bir sonraki gün tekrar işimin başına geçtim. Diğer organik başlığı altında ele alınanları bilemem ama geliştirdiğim tekniğin “organik” kelimesini sonuna kadar hak ettiğini düşünüyorum.

Bedeninize ve ruhunuza iyi bakın!

Bülent Cihantimur
Bülent Cihantimur

Yorumlar

comments

Bu da ilginizi çekebilir
Kapalı
Başa dön tuşu