Brezilyalı kadınların güzellik sırları

Birkaç kez uluslararası kongrelerde konuşmacı olarak bulunduğum Brezilya, dünyanın en güzel ve seksi kadınlarının bulunduğu ülkelerden birisi olarak kabul ediliyor. Elbette güzellik göreceli bir kavram ama çoğunluğun onaylaması ve yaptığım gözlemler doğrultusunda evet, Brezilya kadını güzel ama daha önemlisi, Brezilya kadını kendine güveniyor ve bu da onları bir o kadar seksi yapıyor.

“Brezilya Poposu” olarak tabir edilen popo büyütme operasyonunun, bu ülkenin adıyla anılması tesadüf değil. Brezilya ince bel, dolgun kalça, melez ırk, bakımlı ve kendinden emin kadınların ülkesi. Genetik mirası elbette yadsıyamayız ama bu güzelliğe erişmek ve korumak için de çok fazla çaba sarf ediyorlar. Spor, dans, beslenme Brezilya’daki ılıman, sıcak iklim, 4 mevsim ince kıyafetler giyilmesine neden oluyor. Özellikle öğleden sonra Rio’da herkes plajlarda. E haliyle kadınlar plaj kostümlerinin hakkını verebilmek için disiplinli bir şekilde spor yapıyorlar. En başta yürüyüş, hemen her yere yürüyerek gidiyorlar, dans hayatlarının bir parçası. Yürüyüş, dans, popo ve bacak güzelliği için son derece önemli ve tabi ki beslenmelerine de çok dikkat ediyorlar.

Neden seksi bulduğumuzu sorguladığımızda ise karşımıza içgüdülerimiz çıkıyor. Kapsamlı araştırmalarda, erkeklerin yuvarlak hatları tercih ettiğini, tabiri caizse “tahta gibi” bedenleri sevmediklerini görüyoruz. Zira doğamız gereği, çoğalmak üzere programlanmışız. Primitif düzlemde, erkekler çoğalabilecekleri kadınları, kadınlarsa güçlü, çocuklarına bakabilecek erkekleri tercih ediyor. Geniş kalçaların östrojen hormonunu çağrıştırdığını varsayarsak, içgüdüsel olarak bu noktaya bir çekim gücü olduğunu da düşünebiliriz.

Genetik olarak şanslı gruba girmiyorsanız Brezilya poposu için estetik cerrahiden yardım alabilirsiniz. Soyadımla anılan ve bilimsel makale olarak yayımlanan Cihantimur Yağ Transferi’ni ve son yılların favori gençleştirme uygulaması Örümcek Ağı tekniğini, Brezilya poposu estetiğinde kullanıyorum. Kalçaların daha dik durması için öncelikle bölgeye Örümcek Ağı Estetiği yapıyoruz. Sonrasında bel ya da karın bölgesinden alınan, bölgesel yağı, kök hücreden zengin hale getirerek büyütme işlemini gerçekleştiriyoruz. Bu iki işlem kalçaların dolgunlaşmasını, dirileşmesini, kök hücre sayesinde cildinin canlanmasını ve form kazanmasını sağlıyor. Ayrıca bu sayede yağı nereden aldıysak, o alanda da incelme ve küçülme oluyor. Kendi bedeninizden elde edilen bir dolgu maddesi, yani kendi yağınız, bölgeye istenilen formun kazandırılmasına ekstra bir avantaj sağlıyor.

Formda bir yaşam dilerim.

Bülent Cihantimur
Bülent Cihantimur

Yorumlar

comments

Bu da ilginizi çekebilir
Kapalı
Başa dön tuşu