Bursa’dan keyifli izlenimler

İzlenimcilik akımının en önemli temsilcisi Claude Monet’in ünlü resimlerinden biri
İzlenimcilik akımının en önemli temsilcisi Claude Monet’in ünlü resimlerinden biri

 Bursa’da ruhlarımıza iyi gelebilecek, bizi mutlu edebilecek ne varsa konumuzdur, duyurulur. Size iyi gelebilecek her şeyden sizi haberdar etme parolasındayız. Kahvenizi alın, sakin bir köşe bulun. Gittiğiniz ya da gidemediğiniz onca etkinlikten sizin için seçtiğimiz bir tura başlıyorsunuz. Bursa’ya ilk kez gelen caz tınıları hala kulağımızda. Şehirde duyumsadığımız ne varsa sizler için damıtıp doğru izlenimlerle aktarma gayretindeyiz.

Temamız olan izlenimin ruhlarımızla önemli bir ilgisi var. Her ne kadar bir durum ya da olayla ilgili “duyu organlarımızla” algıladıklarımızın üzerimizde bıraktığı etkiler olsa da konu tamamen ruhumuzla ilgili. O yüzden ruhumuza iz bırakan her türlü etkinliğe dikkat kesilmemiz şart. Pek çok konu ile ilgili izlenimlerimiz olabilir. Ama bizim ilgilendiğimiz tabi ki Bursa’nın bize ne şekilde izlenimler verdiği ile ilgili.

Hiç durmadan büyüyen hatta çok hızlı büyüyen bir şehrin içinde bir o kadar fazla hareketlilik de oluyor. Daha önce yaşamadığımız bir sürü durumla karşı karşıyayız. Mesela artık kalabalığız. Ama bununla birlikte gelişen bir kent kültüründen söz etmek de mümkün. Onlarca yeni mekanda, yüzlerce etkinlik Bursa’dan akıp geçiyor. Bugüne kadar tarihi, doğal ve kültürel her türlü motiflerini sunduğumuz Bursa’ya biz de farklı gözlerle bakmaya ve size tüm bunlardan bir demet “izlenim” sunmaya gayret gösteriyoruz. Bu anlamda hem dijital ortamlardaki yayın politikamızı hem de arşiv olarak size sunduğumuz basılı dergimizi her geçen gün yeniliyoruz. Yeni ne mi yapıyoruz?

Yaklaşık 3 aydır www.dergibursa.com.tr ve dergi bursa ile size etkinlik haberleri sunuyoruz. Bursa’da olup biten ne varsa; sinemalarda gösterimde olan filmler (sinema salonu, seansları, afişleri, IMDB puanı, fragmanı, kısa özeti ve teknik bilgileri ile), tiyatroların oyun programları (oyun tarihleri, saatleri, konusu, oyuncuları ve afişleri ile), konser mekanlarındaki etkinlikler, çeşitli temalarda hazırlanan sergiler ya da festivaller, şiir dinletileri, söyleşiler veya özel sergilemeler… Bunların hepsinden size haberler, bilgilendirmeler, programlar ve detayları ya da “izlenimleri” barındıran dosya haberler hazırlıyoruz. Güncel takip için tabi ki sitemize bekleriz.

Sosyal medya hesaplarımız Bursa’ya farklı gözlerle bakabilmeniz için hazırlanmış içerikler sunuyor. Düzenli olarak sürdürdüğümüz bu paylaşımlar ile Bursa’dan aldığınız keyfi arttırabilirsiniz. Instagram’da oldukça popülerleşen #dergibursa bundan böyle bu etiketi kullanan fotoğraflardan bazılarını da repost uygulaması ile paylaşıyor olacak. Yapacağımız küçük fotoğraf yarışmalarını ve hediyeleri de not düşmekte fayda var.

Dergi Bursa’nın basın sponsorluğunda hazırlanan ve herkesin merakla beklediği bir fotoğraf yarışması olan “Bursa Fotoğraf Yarışması”nın süreci de, yeni teması “Odak Noktası Bursa” ile nisan ayının başından itibaren başlamış olacak. Geçtiğimiz sene tarafsız yapısıyla rekor seviyede bir katılım olan yarışmada; 26 farklı ilden 445 fotoğrafçı, 1482 fotoğrafı ile yarışmıştı. Geniş katılımlı bir ödül töreni ve söyleşi ile ses getiren yarışmada dereceye giren fotoğraflar, Bursa’nın farklı noktalarında yüksek kalite baskılı sergilerle fotoğrafseverlerin beğenisine sunulmuştu. Bu sene sizi de bekleriz. Detayları www.dergibursa.com.tr ve www.bursafotografyarismasi.com.tr adreslerinden takip edebilirsiniz.

Şehir büyürken kendinize güzel bir dünya yaratmayı unutmayın. Olup bitenden uzak kalmamanız için takipte kalın. dergi bursa’nın bu sayısının sizde bıraktığımız intiba nedir, dönüşlerinizi bekliyoruz.

Yorumlar

comments

Bu da ilginizi çekebilir
Kapalı
Başa dön tuşu