Bir şehir, iki dil…

dergi bursa yola çıktıktan bu yana tam 16 sayı yani 2,5 sene geride kaldı. 16.sayı ile birlikte artık 2 dilde size sesleniyor olacağız. dergi bursa yayına başladığı ilk günden beri kalitesini arttırmak için çabalıyor ve bu sürecek. Bursa’nın plaka numarası 16 olarak belirlediğimiz temamız çerçevesinde hazırladığımız içerik Bursa’nın özeti niteliğinde. Keyifli okumalar…

Ne vakit yaz gelse insanın aklına “yolculuk” kelimesi geliyor. Haritalar çıkıyor, gezi planları, tatil beldeleri, yurtdışı rotaları, valiz, güneş kremi, şapka, mayo vs derken herkesin aklı bile tatile çıkıyor. Tabi ki kimisi dilediğine kavuşuyor kimisi ise mecburiyetlerini yaşıyor. Ama yolculuk herkes için sürüyor. Tatil yapılıyor belki, belki de yapılmıyor. Her şey değişip gelişirken zaman etrafımızı sarıp sarmalıyor ve herkesi kendi vakti kadar bir yolculukta yaşatıyor. dergi bursa’nın yolculuğu da 16.sayısına ulaştı ve artık daha donanımlı olarak hayatımızda. Yeni bir dil öğrendi ve artık daha çok kişi ile konuşup iletişime geçebilecek.

dergi bursa zaten hep yolculuktaydı. Hem Bursa’dan, hem Türkiye’den hem de yurtdışından birçok noktaya gezi yazıları ve fotoğrafları ile ulaştı. Bu sayının özelliği diğer tüm sayılardan biraz daha farklı aslında. Bildiğiniz üzere her sayıda bir tema çerçevesinde hazırladığımız dergi bursa, bu sayıda tamamıyla “Bursa” üzerine şekillendi. Neredeyse bir “Bursa almanağı” gibi hazırlandı. 16 rakamı çerçevesinde belirlediğimiz konu başlıkları oldukça geniş bir yelpazede Bursa’nın özünü veriyor.

Bu sayıda; 16 Bursa değerini, 16 Bursa lezzetini, 16 Bursa müzesini, Bursa’da gezilecek 16 yeri, Bursalı sanatçıları, yarım asrı geride bırakmış olan Bursaspor’un nostalji dolu hikayesini bulacaksınız. Malum ki yazın çıkan bir sayı olduğu için gezi önerilerimiz olan; Ege’nin su ile en iç içe yaşayan tatil beldesi Eski Foça’yı ve Türkçe – İngilizce yayına geçişimize atfen hazırladığımız Londra’yı okuyacaksınız. Yetmez diyenleri duyar gibiyim. O halde müzik, film, kitap ve web önerilerimizi; sağlık sayfalarımızı ve 16 temasına farklı açılardan yaklaşan değerli yazarlarımızın yazılarını da okuyabilirsiniz.

Beraber çıktığımız bu yolculuk daha da kalabalıklaşarak devam ediyor. Bize inanan, güvenen, destek olan herkese sonsuz teşekkürler. Yolculuğumuz tüm hızıyla devam edecek. Şimdilik bu sayıyla idare edin, gerisi vakti gelince zaten karşınızda olur.

Yorumlar

comments

Bu da ilginizi çekebilir
Kapalı
Başa dön tuşu