Fun Box
Ted Bursa
PG

Yaş almak istemeyenlere ilham kaynağı

Bu-yıl-yaş-almamak-için,-beyaz-bir-sayfa-açın

 

2017’nin ilk yazısı. Bembeyaz bir sayfa var önümüzde. İçini nasıl dolduracağımız bize kalmış. Şimdi sizlere yaş almamak için yapılabilecek en basit şeyleri sıralamak istiyorum.

20’li yaşlar; krem sürmeli. Kesinlikle ve kesinlikle krem sürüp, cilde düzenli aralıklarla cilt bakımı yaptırmalı. 30’lu yaşlar; öncelikle anne olmalı… Anne olmak özel, kutsal bir şey. Her kadın bunu tatmalı bence. “Kadınlar insandır, erkekler insanoğlu” demiş ünlü âşık Neşet Ertaş. İşin özeti ise bu dünya sizin sayenizde dönüyor, anneliğin kıymetini bilin. Kadınlar dolayısıyla içgüdüsel olarak ölümsüzlüğü benimsiyorlar aslında ki zaten ölmüyorlar bir anne olarak. Fakat bu sonsuzluk durumu kadınlarda her zaman yaşlanma belirtilerinden hoşlanmamayı da beraberinde getiriyor. Çünkü yaşlanma; ölümü, hayatın sona ermesini çağrıştıran bir şey. Kısaca dolgu, botoks, örümcek ağı estetiği ile bu süreçte yaşınızı tolere etmeye çabalayın ve 40’a çok iyi girin. Bebeklerden sonra varsa herhangi bir deformasyon, hemen bunu bir estetik cerrahla çözümleyin. 40’lı yaşlar; krem sürmeye devam… Artık ömürler uzadı. “Yaş 35 yolun yarısı” der şiirde ama artık öyle bir şey yok. Herhangi bir vefat durumunda yaşı sorulunca eğer 70 altında bir cevap alırsak “Çok gençmiş” diyoruz. Bu sebeple yolun yarısı artık 35 değil, 45 hatta 50. Yüzümüzü, bedenimizi buna hazırlamamız gerekir. 50’li yaşlar; krem sürmeye devam… Eğer bir insan; 20’sinde, 30’unda, doğru şeyler yapmış olsaydı 50 yaşını belki de herhangi bir cerrahi müdahaleye gerek duymadan geçiriyor olacaktı. Ayrıca hep yaşının iyisi olarak hayatını devam ettirecekti. 50 yaşında gerekiyorsa cerrahi şart olabiliyor.

Az evvel de dedim, alınan önlemler tıpkı sizin sigortanız gibidir. Bugün örümcek ağı estetiği ve yağ transferi gibi tekniklerle ki yağ transferi aslında cerrahi bir işlemdir ama biz kesisiz muazzam işler başarabiliyoruz. Yaşınızın iyisi olmak sizin elinizde… Lütfen sanatsal bakış açısına ve deneyimine güvendiğiniz bir güzellik koruyucusu yani estetik cerrahtan yardım alarak bunu sağlayınız. Pişman olmayacağınızdan eminim.

Bedeninize ve ruhunuza iyi bakın…

Bülent Cihantimur
Bülent Cihantimur

 

Yorumlar

comments

Etiketler

Bu da ilginizi çekebilir

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı