Barbra Streisand neden burnunu yaptırmıyor?

Barbra Streisand

Sadece Barbra Streisand değil, salt bakıldığında burnu çok estetik olmayan Sarah Jessica Parker de Hollywood’un en göz alıcı aktrisleri arasında yer alıyor. Her ikisinin de burunları tabiri caizse “hokka” gibi değil ve gösteri dünyasının her açıdan dört dörtlük beklediği, kusursuz güzelliği aradığı noktada bir isyan gibi duruş sergiliyorlar. Peki, burun estetiği gerçekten yapılmalı mı? Kesinlikle hayır!

Dünya üzerinde en fazla yapılan estetik cerrahi girişimlerden biri burun estetiği. Hastalarımız genellikle ellerinde bir ünlünün fotoğrafı ile gelirler ve “Burnumun buna benzemesini istiyorum” derler. “Benim alnımın genişliği, yanaklarımın durumu, çene uzunluğum, hatta boyum posum, cinsiyetim umurumda değil, bu burundan istiyorum!” Eğer şanslı bir insansanız, doktorunuz size izah eder; bunun size uygun olmadığını anlatır ve sizin tüm yüz hattınıza uyum sağlayan bir burun estetiği yapabilir. Eğer değilseniz, burnunuz elinizdeki fotoğrafın aynısı ama size yakışmayan olacaktır. Kısaca şunu söylemek istiyorum ki Barbra Streisand veya Sarah Jessica Parker’ın yüz hatlarına giden burun yapıları var ve bence bunun son derece farkındalar. Çünkü burnunuz kemerli ya da yamuk olmasına rağmen tüm yüzünüzle uyum içerisindeyse, solunum veya farklı bir problem yaratmıyorsa ve en önemlisi siz bu durumdan dolayı bir özgüven kaybı yaşamıyorsanız burun estetiğine hiç gerek yok. Burun zaman içinde düşen bir organdır, tıpkı yer çekimine karşı koyamayan cilt yapısı gibi. Burun ucu düşüklüğü yüz güzelliğine estetik açıdan darbe vurabilir. Bunun kontrolünü eski fotoğraflarınıza bakarak yapabilirsiniz. Basit burun estetiği radikal bir değişim yaşatmaz. Sadece total yüz güzelliğinize kalıcı bir burun pudrası gibidir. Medikal iplerle burun ucu askıya alınır. Tamponsuzdur, alçısızdır, sadece noktasal girişlerle uygulanır ve dolayısıyla uygulama sonrası iyileşme süreciniz son derece konforlu, acısız ve sosyal hayattan kopmadan geçer. Basit burun estetiğinde eğer gerçekten sizi rahatsız eden ufak bir kemeriniz varsa, o da törpülenebilir ama kesinlikle sizi doğallıktan çıkaran, başka biri haline dönüştüren bir uygulama değildir.

Sarah Jessica Parker

Hayat konforunuzu düşünmelisiniz. Burun hiçbir zaman gözler, cilt, saçlar ve dudaklar kadar ön planda değildir. Sadece ve sadece özgüven kaybı yaşadığınız noktada ve sağlık problemlerini hissettiğiniz anda burun estetiğini düşünmelisiniz. Diğer kontur düzeltmelerinde basit burun estetiği akla gelmelidir. Kimseye benzemeyin. Lütfen sadece kendiniz olun! Barbra ve Sarah’ın kendi olduğu gibi…

Bülent Cihantimur
Bülent Cihantimur

Yorumlar

comments

Başa dön tuşu