Ağrıların kalıcı çözümü Hilterapi

Diz ağrısı

İşgücü kaybına neden olan bel ve boyun fıtıkları, spor yaralanmaları, ödem, kireçlenme, eklem zorlanmaları sonucu ağrıları olan hastaların tedavisinde etkili bir lazer cihazı olan Hilterapi, kısa sürede kalıcı sonuçlar veriyor.

Klasik lazerlerden çok daha farklı bir teknolojiye sahip olan Hilterapi, daha derin dokulara iniyor ve başta ağrı olmak üzere, şişlik, hareket zorluğu gibi semptomları hızlıca ortadan kaldırıyor. Kısa sürede uzun vadeli biyo uyarıcı, ağrı kesici ve iltihap sökücü olan bu teknoloji; kas, bağ dokusu gibi yumuşak dokulardan kaynaklanan rahatsızlıklarda yüksek başarı grafiğine sahip. Bel-boyun ağrıları (fıtık, kireçlenme), sırt ağrıları, diz ağrıları (menisküs yırtığı, kireçlenme), cerrahi sonrası geçmeyen her türlü kas-iskelet sistemi ağrıları, epikondilit (tenisçi dirseği), topuk dikeni, kas romatizması, lokalize kas ağrıları, eklem zorlanmaları-burkulmalar, omuzun kas sıkışması ile kas yırtıkları ve daha pek çok kas-iskelet sistemine bağlı olduğu kanıtlanmış ağrılarda uygulanabilen Hilterapi; yine uzun süreli hasar görmüş eklem, kas ve kıkırdak patolojilerinde üstünlük sağlıyor. Karpal tünel sendromu (bilekte sinir sıkışması) gibi sinir hasarlarında ameliyata eşdeğer sonuçlar veriyor.

Tedavi literatürüne 2002 yılında giren ve kısa sürede FDA onayı alan Hilterapi, 2012 yılından bu yana, ülkemizde sınırlı sayıda merkez tarafından kullanılıyor. Bilimsel yayınlar, Hilterapi’nin en az %93 başarı oranı olduğunu gösteriyor ve bu kadar yüksek başarı grafiği, başka hiç bir tedavi yönteminde mümkün görünmüyor. Bu teknolojiyle ilk seanstan itibaren %70’e yakın bir başarı elde ediliyor. İlk uygulandığı andan itibaren ağrının hafifletilmesi ve problemli noktalardaki fonksiyonların eski haline dönmesini sağlıyor. Üstelik derinin 6 santimetre derinliğine inerek, buradaki damarları genişleten ve beslenmesi bozulmuş hücrelerin daha fazla oksijenlenmesini sağlayarak ağrıyı gideren Hilterapi’nin etkisi de uzun sürüyor.

Uz. Dr. Ferda Firdin
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uz. Dr. Ferda Firdin

Yorumlar

comments

Bu da ilginizi çekebilir
Kapalı
Başa dön tuşu