Eker Süt
Mudanya Belediyesi
Neskar Otomotiv

Estetik cerrahide serüvene yer yok!

Estetik cerrahi ciddi bir iştir, profesyonellik gerektirir, hiçbir şeyi rastlantıya bırakmayın. Bu sene yaz mevsimi aniden geldi. Bir anda herkesten aynı soruları duymaya başladım: “Yazın estetik yapılabilir mi?” “Elbette yapılır!” Fakat dikkat etmeniz gereken noktalar var: Hangi klinik, hangi uygulama, hangi cerrah?

Estetik

Dolgu, botoks ve örümcek ağı estetiği gibi ameliyatsız uygulamaları özellikle yaz mevsimi öncesinde öneriyorum. Ayrıca yıllık izinlerini kullanarak memleketine gelen gurbetçi vatandaşlar ve elbette sağlık turizmi vasıtasıyla kliniklerimize gelen sınır ötesi hastalar, özellikle yaz mevsimi boyunca hem cerrahi, hem de az evvel saydığım ameliyatsız teknikleri güvenle yaptırıyorlar. Yaptıkları tek şey ciltlerini güneşten korumak, bu kadar. Zaten bedeninize isterseniz hiçbir şey yaptırmamış olun, mutlaka ve mutlaka güneşten korunmanız gerekiyor. Eğer profesyonelliğine güvendiğiniz bir klinikteyseniz, işinizi rastlantılara bırakmamış olursunuz. Bu klinikler özellikle yazın yapılan operasyonlar veya uygulamalardan sonra mutlaka cildinizi nasıl korumanız gerektiğini anlatırlar. Estetik cerrahide ve medikal uygulamalarda birincil önem, hastanın bedenine verilir. Bedenine saygı duymak zorundayızdır. Günde bazen ikiden fazla operasyona giriyor olabiliriz ama bu her biri için yine aynı özeni ve önemi göstermeyi gerektirir. Yazın operasyon yapılan bölgeyi koruduğunuz sürece ki bu zaten kış mevsiminde de geçerlidir, hiçbir şey fark etmez. Yıllık izinlerinizi kullanarak ya da uzun yaz tatilini fırsata çevirip dilediğiniz değişimi yaşamanız mümkün. Kısaca estetik uygulamaların mevsimi yoktur.Estetik

Gittiğiniz kliniğin güvenli, steril ve çağdaş bir alt yapıya, donanıma sahip olup olmadığını kontrol edin. Özellikle ucuz olduğu için tercih ediyorsanız, profesyonellik mevzusunu bir kez daha düşünün. Herhangi bir estetik cerrahi merkezinin ya da bireysel kliniklerin maliyetleri bellidir. Fiyatı artıran mutlaka ve mutlaka cerrahın becerisi, uzmanlığı ve konuya olan hakimiyeti olacaktır, olmalıdır. Bedeniniz üzerinde oluşabilecek tahribatlar, geri dönüşü olmayan problemlere yol açabilir. İşte bu sebeple serüven yaşamayın diyorum, bu sebeple estetiğin ciddi bir iş olduğunu vurguluyorum. Kısaca yaz mevsiminde eğer bir uygulama ya da bir estetik cerrahi girişimi planlıyorsanız, elbette yasak yok, yaptırabilirsiniz. Güneşten korunun yeter. Cerrahınızı iyi seçin, kliniği denetleyin, uygulayıcının deneyimini kontrol edin, para hep ikinci planda olsun. Eğer refah düzeyiniz elvermiyorsa, sakın en ucuz olana, paranızın yettiğine yönelmeyin. Böylece serüven yaşamadan, güvenli bir şekilde arzu ettiğiniz estetik görüntüye kavuşabilirsiniz.

Bedeninize ve ruhunuza iyi bakın!

Bülent Cihantimur
Bülent Cihantimur

Yorumlar

comments

Etiketler

Bu da ilginizi çekebilir

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı