Eker
Ted Bursa

Bir klasik daha tarih oluyor

örümcek ağı estetiği kol

Özellikle bayanların en fazla sorun yaşadığı bir bölgeden bahsedeceğim bu ay size: Kollar. Üst kol bölgesi en fazla tahribat yaşanan alanlardan birisidir. Kilo alıp vermeye ve yaşa bağlı gelişen form kayıplarını en fazla hisseden bölgedir. Karın yağlanması, göğüs deformasyonu bir yere kadar kamufle edilebilir ama özellikle üst kollardaki sallanma son derece sıkıntı yaratır. Hastalar askılı, kolsuz kıyafetler giyememekten yakınırlar. El sallamaya, alkış tutmaya çekinirler.

Şimdi biraz kolların anatomik yapısını inceleyelim. Üst kol bölgesinin sırt kısmında uzun kas bölümü bulunur. Saydığım sebeplerden dolayı bu yağ tabakası kastan ayrılır. Kası bırakmasının en önemli nedeni ise yağın ağırlık olarak fazla gelmesidir. Kısaca aslında kollarda yağ tabakasının yer değiştirmesi, sarkmaya sebep olur. Kol germe operasyonları bu sarkmayı fazlalık derinin uzaklaştırılmasıyla çözümler. Kolun iç bölgesinden koltuk altına kadar ince bir kesi yapılır ve bu da kol germe ameliyatı olmayı düşünenlerin kafasını karıştırır çünkü hiç kimse o kadar uzun bir kesi izi ile yaşamak istemez.

Az evvelde dediğim gibi kol sarkmasındaki temel sebep, yağın yer değiştirmesi. İşte kesisiz olarak yaptığımız kol estetiğinde yağı olması gereken yere çekiyoruz. Ziyarete gitmiş bu yağı liposuction ile alıyor, tekrar evine koyuyoruz. Bu işlem noktasal, mikro girişlerle yapılıyor. Ardından yer değiştirmiş yağın oluşturduğu sarkma sorununu ise örümcek ağı estetiği ile sıkılaştırıyoruz. Normalde yüze kullandığımız iplerden daha uzun ipler kullanarak kolu çepeçevre onarıyoruz. Örümcek ağı estetiği; kolajeni aktive ediyor, cildi tedavi ediyor ve geriyor.

Yağ, olması gereken yere çekilip, bir de örümcek ağı estetiği ile hem deri, hem de yağ sağlamlaştırılınca, ortaya da formunda ve estetik bir kol duruşu çıkıyor. Klasik kol germe ameliyatından kesi ve iz olduğu için çekinenler, geliştirdiğim bu yeni “Kesisiz Kol Estetiği” ile yeniden kolsuz ve askılı kıyafetler giyebiliyorlar.

Bedeninize ve ruhunuza iyi bakın…

Bülent Cihantimur
Bülent Cihantimur

Yorumlar

comments

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı