Ted Bursa
PG
Fun Box

7 milyarda 1

Bir sabah uyandığınızda nefes alabiliyorsanız, şükredin; hala yaşadığınızın kanıtıdır. Uzuvlarınız yerli yerinde ve hala işlevselse, evinizin üstünde çatınız varsa bir daha şükredin; çünkü evinizde ve güvendesiniz. Sevdikleriniz telaşlı bir şekilde sizi aramadıysa, demek ki onlarda sağlıklı ve yaşamlarını sürdürmekteler.

Gününüzün çok güzel olacağını düşünerek evden çıkın, insanlara gülümseyin; çözüm üreten olun. Birlikte vakit geçirdiğiniz insanları anlamaya çalışın; onları ne kadar iyi anlarsanız kendinizi de onlara o kadar iyi anlatırsınız. Yemek saatlerinize özen gösterin, öğün atlamadan sağlıklı beslenmeyi tercih edin ve ne yediğiniz kadar kiminle, hangi ruh halinde yediğinizin de önemli olduğunu anımsayın.

Yapılacaklar listeniz sizin için önemli olanlarla dolu olsun. Sevdiklerinize vakit ayırmayı, bir insanın gülümsemesine neden olmayı ve en önemlisi kendinizi ödüllendirmeyi öncelikleriniz arasına alın. Nasıl mutlu olacaksanız öyle davranın, içinde bulunduğunuz her durumdan ekolojik bir değer yaratmayı hedefleyin. Ömür başkalarının kıstasları ve kanaatleri ile yaşamak için yeterince uzun olmayabilir. İnsanların sizi yargılamasına değil, sizinle paylaşımda bulunmasına izin verin. Aklınızda kalması “iyi ki yapmışım”ın yanında ağır bir yüktür, bunu sırtınızda taşımayın. Dünya üzerinde 7 milyar insan ve 7 milyar farklı yaşam varken kıymetinizi bilin, ne kadar değerli ve ne kadar özel olduğunuzu daima hissedin. Önemsediğiniz her detaya kendinizden bir iz bırakın, böylece değeriniz, değerlerinizde de yaşamayı sürdürsün. Sizin gibi düşünmeyen insanları da dikkate alın ancak niyetlerinden emin olun. Sabotajcılarınıza kulaklarınız tıkalıyken, sizi cesaretlendirenlere pür dikkat kesilin. Karmaşaya kapılıp, ertelediğiniz ne varsa öne çekin. Yarınlara hep umutla baksak da bugünün daha kıymetli olduğunu bilin. Meşgule atılan telefonlar, aramayı unuttuğumuz dostlar, zamanın yetmediği her şey için biraz daha düşünün. Gördüklerinize şaşırmaya başladığınızda kendinize inanın. Sizin her duruma yetecek enerjiniz, her anı güzelleştirecek bir varlığınız ve çok kıymetli bir yüreğiniz var, farkına varın.

Yaptığınız her şeyin yaşadığınız her anın bir anlamı olsun. Emeğinizi, zamanınızı iyi değerlendirin. Yüreğinizin sesine kulak verip “içinizdeki siz”le sohbet edin. Uzun zamandır hatırı sorulmamış bir dostla karşılaşabilirsiniz, inancınızı koruyun. O kadar meşguldünüz ki yaşamın kendi kaygısıyla, kendinizle konuşmayı unuttuğunuz zamanlarda oldu. Şimdi tam zamanı; durup, derin bir nefes alıp, hissederek varlık sebeplerinizi, yüreğinizin sesini dinleyerek aynaya bakmanın. Her şey sizinle ve siz oldukça güzel. Çünkü yaşamın en büyük değeri insan ve bu değerin farkında olanlara ancak kendini hissettiren bir şey yaşam. İyi ki varsınız.

Yorumlar

comments

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı