Yanık Koza

 

Yanık Koza

Başta Kozahan olmak üzere Bursa’nın farklı yerlerinde çekilen dizide Çelebi ailesi varlıklı, köklü kimselerdir. Aile, dışarıdan bakıldığında adeta mükemmeldir.

Baba Asaf Çelebi’nin yıllar evvel iki ilkel tezgahla kurduğu tekstil atölyesi, günümüzde Türkiye’nin en gelişmiş tekstil fabrikalarına dönüşmüş ve Amerika’ya, Avrupa’nın hatırı sayılır firmalarına hatta iç pazara kumaş ve giyim üreten bir holding halini alıyor. Tüm bunların arkasında, İstanbul Teknik Üniversitesi’ni bitirir bitirmez, Bursa’ya baba ocağına dönen ailenin büyük oğlu Galip Çelebi vardır. Doğal, iyi niyetli, karizmatik ve çalışkan bir adam olan Galip, hep hayırlı bir evlatır. Çelebi ailesinin en büyük şansı olan Galip, Hanzade Birkol ile evleniyor ve evliliğinin üçüncü yılında bir de oğlu oluyor.

Galip ve kardeşi Akın Çelebi, hem iş dünyasında hem de çevrelerinde hasetle ve takdirle bakılan ailenin iki varisidir. Anneleri Esmanur Hanım, Bursa eşrafının en güçlü kadınlarındandır, Galip’in eşi Hanzade ise Bursa’nın en şanslı gelini olarak görülüyor. Galip ile Hanzade arasında, yıllar evvel giderek büyüyen uyuşmazlık, oğullarının doğumu ile rafa kaldırıldı. Galip için prensipler ve aile herşeyin önünde geldiğinden, Hanzade’nin hamile kalışıyla evliliğine devam ediyor. Oğlu Ömer Asaf’a aşırı düşkün olan Galip için evlilikten ve aşktan bekledikleri, yerini aile babalığına ve iş hayatındaki başarı hedefine dönüşüyor.

Yapım yılı: 2005

Yayınlandığı kanal: Show TV

Başrol Oyuncuları: Yavuz Bingöl, Başak Köklükaya, Çolpan İlhan,Mustafa Alabora

Bursa’da çekilen diğer diziler için tıklayın

Yorumlar

comments

Başa dön tuşu