Soğanlı Botanik Park

Soğanlı Botanik Park ve Bursa Hayvanat Bahçesi

Bursa Botanik Park - Engin Çakır
Bursa Botanik Park – Engin Çakır

Her köşesi her mevsim kartpostal tadında olan Botanik Park; 1998 yılından beri spor alanları, dinlenme ortamları ve sürekli büyüyen kapsamlı bir hayvanat bahçesi ile Bursa’da insan ve doğa arasındaki bağı canlı tutma görevini de üstlenmiş durumda…

 

 

 

 

Bursa Botanik Park - Engin Çakır

Keyifli bir hafta sonu planlamak istiyorsanız ya da bir sabah uyandığınızda dışarıdaki güneşi görüp, bütün günü evde geçirmekten son anda vazgeçtiyseniz, soluğu Botanik Park’ta alabilirsiniz. Buradaki mekânlardan birinde kahvaltı edebilir ya da parktaki en ehl-i keyif köşeyi seçip kendi hazırladığınız piknik sepetinizin tadını çıkarabilirsiniz.

Soğanlı Botanik Parkı, Bursa - 02.04.2006 - Engin Çakır
Soğanlı Botanik Parkı, Bursa – Engin Çakır

Doğal bir ortamın içinde, kuş cıvıltıları eşliğinde yaptığınız kahvaltıdan sonra ister uzun bir yürüyüşe çıkarsınız; ister orada kiralayabileceğiniz ya da kendi getirdiğiniz bisikletinizle biraz turlarsınız. Burada yapacağınız her etkinlikte, baharın tüm enerjisini ve neşesini içinizde hissetmeniz mümkün. Ülke ve çiçek temaları bahçelerinde gezinip, fotoğraf sanatına olan ilginizi ve belki de yeteneğinizi keşfedebileceğiniz manzaralarına hayran kalırken; etrafta görebileceğiniz, nikah sonrası soluğu burada alan gelin ve damatların mutluluklarına şahit olabilirsiniz.

Her köşesi her mevsim kartpostal tadında olan Botanik Park; 1998 yılından beri spor alanları, dinlenme ortamları ve sürekli büyüyen kapsamlı bir hayvanat bahçesi ile Bursa’da insan ve doğa arasındaki bağı canlı tutma görevini de üstlenmiş durumda. Etrafını saran griliklere rağmen 400.000 metrekarelik yemyeşil bir alanda, hem bitkisel ve bilimsel araştırmalara uygun hem de görülmeye değer güzelliklere sahip Botanik Park. 150 türden 8.000 ağaç, 76 türden 100.000 çalı, 20 türden 50.000 bitki ve 27 türden 6.000 adet gülün bulunduğu; Japon, İngiliz, Fransız, Gül, Açelya-Orman Gülü, şekilli bitkilerle birlikte renk ve kaya isimlerinin verildiği bahçeleri görülmeye değer.

Botanik Park hakkında daha fazla bilgi için tıklayın. 

Bu da ilginizi çekebilir
Kapalı
Başa dön tuşu