Dünyanın merkezindeki “doğa”: Dünyanın Merkezine Yolculuk

Dünyanın merkezindeki “doğa”: Dünyanın Merkezine Yolculuk

2008 yapımı “Dünyanın Merkezine Yolculuk” filmi, Jules Verne’nin 1864 yılında yazdığı fantastik hikâyesine sinemanın görsel büyüsünden nasibini alma şansı vermişti. Kitaba bağlı kalan filmde sıra dışı karakterlerden oluşan bir ekip, İzlanda’daki sönmüş bir yanardağın dünyanın merkezine indiği bilgisinin peşinden dünyanın merkezine doğru bir yolculuğa çıkmakla yetinmeyip seyirciyi de bu yolculuğa dâhil ediyordu. Karşılarına çıkan mağaralar, binlerce yıl önce yaşadığı bilinen canlılar kitapta yalnızca okurun hayal gücüne kalırken film doğadaki en seyre değer manzaraları sunuyordu.

Vizyon Tarihi: 18 Temmuz 2008
Yapımı : 2008 – ABD
Tür : Aile, Aksiyon, Macera
Süre: 93 Dak.
Yönetmen : Eric Brevig
Oyuncular : Brendan Fraser, Josh Hutcherson, Anita Briem, Seth Meyers, Garth Gilker
Seslendirenler : Murat Şen, Burcu Başaran, Sercan Gidişoğlu
Senaryo : Jennifer Flackett, Michael Weiss
Yapımcı : Beau Flynn, Cary Granat

Journey to the Center of the Earth
Journey to the Center of the Earth

Nature at the center of the Earth

The  2008 production, “Journey to the Center of the Earth” enabled the fantasy story by Jules Verne written in 1864 to take its share from the visual magic of cinema. The movie was based strictly on the book and depicted the adventures of a team of extraordinary characters who decided to take a journey to the center of the earth after learning that an extinct volcano in Iceland went down below as far as the center of the earth thus taking the viewers along with them. While the caves they had to pass through and the weird living things they encountered along the way were left to the imaginations of readers in the book, the movie put forth some of the best sceneries of nature.

 

Film ayrıca; Nasa teknolojisi ile üretilen ve üç boyutlu sinemaya yepyeni bir soluk getiren Dijital 3D tekniği kullanılarak, canlı oyuncular ile çekilmiş, “animasyon olmayan ilk film” olma özelliğini taşıyor. Konusunu, Jules Verne’in ünlü romanı Dünyanın Merkezine Yolculuk’tan alan filmin başrollerinde Brendan Fraser, Josh Hutcherson ve Anita Briem var. Film, maceraperest bir bilim adamı olan amcası (Fraser) ile, İzlanda’ya giden Sean (Hutcherson), burada onlara rehberlik eden Hannah’nın (Briem), tesadüfen gizli güzellikler ve tehlikelerle dolu bambaşka bir dünya keşfetmelerini konu alıyor.

 

Yorumlar

comments

Bu da ilginizi çekebilir
Kapalı
Başa dön tuşu