Bursa dergileri

Bursa dergileri

“Bursa’nın dergi okuma keyfi”

Yayıncı / Yapımcı / Yönetim

Photo Graphica logo

 

 

 

Çekirge Mah. Selvili Cad. No:12 Çelebi 2 Apt. D.1
Osmangazi / BURSA
T. (0224) 233 87 11

İmtiyaz Sahibi ve Yayın Yönetmeni

Engin Çakır (Sorumlu)
engincakir@photographica.com.tr

Koordinatör
Emine Korku
eminekorku@photographica.com.tr

Reklam İletişim
reklam@dergibursa.com.tr
T. (0224) 233 87 11 (0533) 522 00 40

dergi bursa, Photo Graphica tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır. dergi bursa’nın isim ve yayın hakkı Photo Graphica’ya aittir. Yayımlanan yazı, fotoğraf ve konuların her hakkı saklıdır ve tüm sorumluluğu eser sahiplerine aittir. İzin alınmadan alıntı yapılamaz. Reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. dergi bursa, “Basın Meslek İlkeleri”ne uymaya söz vermiştir. dergi bursa, “Basın Meslek İlkeleri”ne uymaya söz vermiştir.

İçerik türü: Rehber – Seyahat- Etkinlik – Bursa

Derginin ebatları : 21,5 x 27,5 cm

Periyod : 3 ayda bir

Baskı adedi : 2.500

Ulaşılan ortalama hedef kitle : 80.000 kişi (sayı başına)

Dağıtım şekli : Kargo ve Kurye – imzalı ve raporlu

Satış şekli : Abonelik ve toplu satış –  abone@dergibursa.com.tr

ISSN: 2146 – 1457 Yerel Süreli Yayın

Yayın Dili: Türkçe – İngilizce

Dijital Yayıncılık: www.dergibursa.com.tr

Facebook: facebook.com/dergi.bursa

Instagram: @dergibursa #dergibursa

Twitter: dergibursa

“dergi” ne anlatıyor?

2 aylık periyotlarla çıkan dergi bursa kentin dokusuna ve değerlerine yakın plan dosya haberler hazırlıyor. Özel fotoğraf projeleri ile Bursa’ya, ülkemize ve dünyadan gezi noktalarına farklı bir gözle bakabilmeyi hedefleyen derginin köşeleri arasında; foto öyküler, foto belgesel çalışmaları ve fotoğraf portfolyoları, Bursa’nın ilgiyle takip ettiği yazarlar, şehirden haberler, eğitim ve sağlık hakkında uzman yazıları ile mekan ve proje tanıtımları yer alıyor.

Hangi dili kullanıyor?
Türkçe – İngilizce olarak iki dilde yayınlanan dergi bursa, Bursa’nın düzenli çıkan yayınları arasında billungual yani iki dil kullanan tek yayın. Bu özelliği ile Bursa’yı temsil ediyor, turistik bir amaç ve anlam taşıyor.

Kime anlatıyor?
Her yaştan insana hitap eden dergi bursa’nın öncelikli hedef kitlesi Bursalılar… Ancak internet üzerinden dünyanın her yerinden takipçi kazanıyor. Oluşan okuyucu kitlesi 18-65 yaş aralığında. Sosyo-ekonomik düzeyi ağırlıklı olarak A ve B sınıfından oluşan bu okuyucu kitlesinin %46’sını kadınlar oluşturuyor. Eğitim seviyesi ortalaması ise 4-6 yıllık üniversite düzeyinde.

“dergi” nereye ulaşıyor?
dergi bursa, Bursa’da farklı anahtar noktalara özel dağıtım kanalı ve abonelik sistemi sayesinde “imzalı ve raporlu” bir şekilde dağıtılıyor. Dağıtım listesinde; insanların sıkça uğradığı noktalar olan eğitim kurumları, sağlık kuruluşları, kafeler, barlar, restoranlar, doktor muayenehaneleri, güzellik salonları, spor salonları, avukat büroları, protokol adresleri, sanayi bölgeleri, Bursa AVM’lerinin mağazaları ile Bursa’nın 5 yıldızlı otellerinin odaları bulunuyor.

www.dergibursa.com.tr ve sosyal medya
Tüm masaüstü ve mobil cihazlardan (cep telefonları, tablet, laptop) rahatlıkla ulaşılabilen “dergi”nin sitesi, içeriğinde yer alan kelimeleri indeksliyor. Bu sayede google aramalarında reklam verenlerine avantaj sağlıyor. Tüm sayılar “animasyonlu e-dergi” olarak okunabiliyor, pdf olarak indirilebiliyor. Site toplu eposta sistemi sayesinde gerçekleştirilen ve binlerce kişiye ulaşan dönemsel duyurumlarla kendini unutturmuyor.

Google Analytic raporlarına göre günlük ortalama 700 kişinin ziyaret ettiği www.dergibursa.com.tr, güçlü içeriği ve arşiv yapısıyla büyük ilgi topluyor. Ziyaretçilerin ortalama 2,5 dk zaman harcadığı bu site sayesinde büyük bir hedef kitleye ulaşmak mümkün. Her sayı ortalama 25.000 kişiye (sayı başına) ulaşıyor.

Sosyal medyada da etkin olarak yer alan dergi bursa, tüm içeriğini ücretsiz bir şekilde sergilediği paylaşımlarında sosyal medya kullanıcıları ile buluşuyor ve geniş bir kitle tarafından takip ediliyor.

Dağıtım Alanları

EĞİTİM & SAĞLIK

Kolejler, anaokulları, hastaneler, tıp merkezleri, görüntüleme merkezleri, doktor muayenehaneleri, güzellik merkezleri, kuaförler, spor merkezleri / 300 adet

İNŞAAT & MOBİLYA & DEKORASYON

İnşaat ve yapı malzemeleri; mobilya ve ofis malzemeleri; aydınlatma, perde, halı, ev tekstili, elektronik, cam ve dekor şirketleri / 300 adet

ALIŞVERİŞ MERKEZLERİ & YİYECEK İÇECEK SEKTÖRÜ

Özellikle FSM Bulvarı’ndaki bar, bistro, kafe, restoran ve pastaneler ile AVM’lerin içerisindeki çeşitli sektörlerden mağazalar / 300 adet

OTELLER

Bursa’daki 5 yıldızlı otel odaları / 700 adet

ABONELER & REKLAMVERENLER

Bireysel kayıtlı aboneler, belediyeler, dergiye reklam veren şirketler, dergi sunumları / 625 adet

DİĞER

Protokol, sanayi bölgeleri, holdingler, hukuk büroları, medya, reklam, otomotiv ve turizm şirketleri, diğer / 275 adet

Yorumlar

comments

Başa dön tuşu