“Başarı”nın lezzeti…

Eker süt ürünleri

Bu lezzetli başarı hikâyesi, 40 yıl önce Bursa’da, küçük bir imalathanede başladı. 70’li yıllarda sadece yoğurt ve ayran üretmek için yola çıkan Eker; bugün, 100’den fazla ürün çeşidini hem yurt içine hem de yurt dışına ulaştırıyor.  

 1977’de, Bursa Eker Çiftliği’nde kurulan bir imalathane, kuşaktan kuşağa devam eden bir geleneğe dönüştü. Bir Bursa markası olan Eker; ayran, yoğurt, peynir, tereyağı, kaymak, kefir gibi ürünlerinin yanı sıra birbirinden lezzetli sütlü tatlıları ve meyveli yoğurtları ile de sütün en tatlı hallerini sunmaya devam ediyor. Tavukgöğsü, sütlaç, keşkül, sakızlı muhallebi, kazandibi, höşmerim, krem şokola… Her birini ve daha fazla çeşidi, yüzde yüz doğallıktan ödün vermeden tatlı tutkunlarıyla buluşturuyor. Kurulduktan birkaç yıl sonra yoğurt ve ayran üretimiyle adını başka şehirlerde de duyurmaya başlayan firma, 40 yıldır hem Türkiye’de hem de dünyada memleketini temsil ediyor. Bir yandan en lezzetli, en sağlıklı ve en doğal ürünlerini tüketiciyle buluşturuyor diğer yandan yeni yatırımlarla modern teknolojiyi de takip ederek büyümekten ve gelişmekten geri kalmıyor. Eker; her gün 100 farklı ürün çeşidini 20,000 noktaya ulaştırıyor.

Eker süt ürünleri

1983’te İzmir’den başlayıp zaman içinde İstanbul-Avrupa, İstanbul-Anadolu, Ankara, Kocaeli, Samsun, Konya, Kayseri, Adana, Antalya, Eskişehir, Bodrum, Muğla, Mustafakemalpaşa, Çorlu, Denizli, Düzce, Gebze, Bandırma, Fethiye, Balıkesir, Aydın,  Çanakkale ve Manisa’da bölge müdürlükleri, cep depoları ve satış müdürlükleri kurdu. Türkiye’ye; 1994’te litrelik ayranı, 1999’da ilk ambalajlanmış kaymağı, 2000’de doğada bir yıl içinde çözülebilen ambalajlı sütü, 2007’de geleneksel Türk sütlü tatlılarını, 2015’te ilk meyveli süzme yoğurdu sunarak birçok ilke de imza attı. Ülkenin süt endüstrisinde en gelişmiş teknolojisine sahip olan firma yatırımlarıyla 39 bin metrekarelik kapalı alanda günlük 1000 ton süt işleyecek hale gelecek.

Eker süt ürünleri

40 yıldır fark yaratan ve farkını ortaya koyan ürünler üreten ve daima daha iyisi için çalışan Eker, ayrıca 2012 yılında Türk Patent Enstitüsü tarafından orijinal marka özelliği taşıyan, ürünlerde ve hizmet anlayışında kalite standardının sağlandığı ve tüketici tarafından bilinir olduğu kanıtlanmış olan markalara verilen Tanınmış Marka Tescili’ni alarak marka gücünü onaylattı. Ayrıca Eker Superbrands Türkiye tarafından 12 yıldır her yıl düzenlenen Superbrands araştırma sonuçlarına göre 181 marka içerisine girerek Türkiye’nin süper markası seçildi.

Yorumlar

comments

Başa dön tuşu