Ted Bursa
Eker

Şair Şiir Şuur

Şair Şiir Şuur

Saat:18:00 – Tarih: 21, 22 Şubat 2020

Yer: Bursa – Ahmet Vefik Paşa Bursa Devlet Tiyatrosu

Bilet Fiyatları: 15 TL, Balkon 9 TL

Bursa Devlet Tiyatrosu

BİLET AL

Şair Şiir Şuur

Şair Şiir Şuur

Mücadelenin, direnişin, kurtuluşun destanını, ‘İstiklal Marşı’nı yazan ‘vatan şairi’ Mehmet Akif Ersoy tiyatro sahnesinde.

Aydın, mebus, vaiz, dava adamı, kahraman ve şair. Kurtuluş’a adanmış bir ömür

Vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’un İstiklal Marşı’nı nasıl ve hangi koşullarda yazdığını anlatan ‘Şair, Şiir, Şuur Mehmet Akif Ersoy’ tiyatro severlerle buluştu. Murat Ozan’ın yönettiği, Emre Nurettin Örük’ün Mehmet Akif Ersoy’u canlandırdığı 50 dakikalık tek kişilik oyun, Bursa Devlet Tiyatrosu’nun 2019-2020 tiyatro sezonunda…

Burak Akyüz’ün yazdığı, dekor- kostüm tasarımını Cenk Oral’ın, ışık tasarımını Sinan Mahçup’un, müziklerini Can Aksel Akın’ın, yönetmen yardımcılığını Yasemin Şener’in yaptığı ve Mehmet Akif Ersoy’un hayatının önemli bir kesitinin anlatıldığı ‘Şair, Şiir, Şuur Mehmet Akif Ersoy’ oyunu; milli mücadelenin en çetin günlerini, 1. Meclis’te yaşananları vatan şairinin gözünden bugünün seyircisine aktarıyor.

Oyun tek perde

Tek perde ve Şair Mehmet Akif Ersoy özelinde monolog olarak sergilenen oyunda seyirciye Mehmet Akif Ersoy ve milli mücadele konusunda daha önce rastlamadığı ve ya farklı anlamlandırdığı değerleri oyunun seyri sonrasında yeniden düşünme olanağı sunmayı amaçlıyor. Başta, Atatürk olmak üzere milli mücadele kahramanlarından Nizamettin Nazif, İstiklal Marşı’nı büyük millet meclisinde kabul ettirmek için büyük çaba gösteren Hamdullah Suphi, şairin babası Tahir Efendi, annesi Emine Şerife Hanım ve oğlu Mehmet Emin Ersoy seslendirme ile seyircide çok farklı duygular uyandıracak.

Şair Şiir Şuur

Yorumlar

comments

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı