Ted Bursa
Eker

Saç ekiminde etkili yöntem

Kendi yağınızdan hazırlanmış kök hücre enjeksiyonu ile saç ekimi

Biraz daha canlı, biraz daha dolgun olsun diye uğraştığınız, en moda renkte ve kesimde biçimlendirdiğiniz saçlarınız bir gün dökülürse, kellik sorunu ya da seyrekleşme problemi yaşarsanız ne yaparsınız? Estetik operasyonlar saç problemlerinde de imdadımıza koşuyor, saç ekimi uygulamalarıyla tekrar sağlıklı saçlara “merhaba” diyoruz. Bugün saç ekiminde pek çok farklı teknik ve yöntem kullanılıyor. “Kendi yağınızdan hazırlanmış kök hücre enjeksiyonu” tekniğiyle, eskisinden çok daha gür ve canlı saçlara kavuşmanız mümkün.

Anatomik olarak baktığımızda saçların başımızın üstünde, baş tacı kavramıyla örtüşen bir duruşu var. Yüz estetiğinin en önemli noktası olan saçlar, kadın ve erkek için çekiciliğin, gençlik ve canlılığın en önemli unsurlarından sayılıyor. Yüz güzelliğinin başlangıç noktası olarak nitelendirebileceğimiz saçlarımıza işte sırf bu sebepten çok iyi bakmamız gerekiyor. Peki, ya saçlar dökülürse, kellik sorunu yaşanmaya başlarsa, yılların idol kavramı, güzelliğin başlangıç noktası, hem kadın için hem de erkek için tam bir sorun haline gelmez mi? Elbette gelir, geliyor da. Hastalarımızın büyük bir çoğunluğu “saç ekimi” yaptırıyor ve bu sorunun üstesinden geliyorlar.

Saç ekimi yaptırırken 2 ana temel konuya son derece dikkat etmek gerekir. Adı üstünde saç ekimi, tıpkı toprak gibi, verimli ve sağlıklı bir alana, kaliteli tohumların ekilmesi suretiyle yapılmalıdır. Burada toprak kafa derisi, tohumlar ise, donör alan dediğimiz yani sağlıklı mevcut kıl kökleridir. Eğer her iki temel unsurda da kaliteli olanları ayrıştırır ve saç ekimini yaparsanız, en mükemmel sonuca ulaşırsınız. Kelleşmiş alıcı alanı, tekrar verimli bir yapıya ulaştırmak için hastanın kendi yağlarından aldığımız, kök hücreden zenginleştirilmiş Saç Ekimi tekniğini kullanıyoruz. Alıcı alan bu sayede verimli bir toprağa dönüşüyor, kanlanıyor ve ekim sırasında tutma oranı maksimum seviyeye ulaşıyor. Bunun sonucunda ekilen saç, daha iyi tutunduğu gibi daha gür ve sağlıklı olarak çıkıyor. Mevcut sağlıksız ve cansız saçlar da bu teknikle güçleniyor, dökülme oranı azalıyor. Saç ekiminde kullandığımız tekniğinin bir başka artısı ise ekilen alanda iyileşme sürecini hızlandırması ve hastaya çok kısa süre içerisinde yeni çıkan saçlarıyla buluşma imkânını vermesidir. Saçlar, genetik yatkınlık, bazı cilt hastalıkları, kronik hastalıklar, kanser tedavisinde kullanılan çoğu ilaç, yanık ve travmalar sebebiyle dökülebilirler. Önlenemeyen bu seyrekleşme ve kellik sorununu sadece ve sadece saç ektirerek çözümleyebilirsiniz. Saç dökülmeleri farklı sebeplerden dolayı karşımıza çıksa da, en fazla stres ve psikolojik travmalar bu sorunun hızlanmasına neden oluyor. Altın oran olarak tabir ettiğimiz, estetik normlara çok da fazla uymayan bir suratınız olabilir ama mutlaka sizi ön plana çıkaracak, güzelliğinizin altınızı çizecek bir baş tacına ihtiyacınız vardır. İşte bu yüzden kendinizi ve saçlarınızı önemseyin. Saç ekimi yaptırmadan evvel mutlaka konusunda uzman ve yetkin uzmanlara başvurun.

Bülent Cihantimur
Plastik ve Rekonstürktif Cerrahi Op. Dr. Bülent Cihantimur

 

Yorumlar

comments

Etiketler

Bu da ilginizi çekebilir

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı