Sheraton Bursa Hotel
Eker Efsane Yoğur

İnebey Yazma Eser Kütüphanesi

İnebey Yazma Eser Kütüphanesi

Bursa’da tarihi İnebey Medresesi’nde hizmet veren Bursa İnebey Yazma Eser Kütüphanesi Müdürlüğü; Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde teşekkül ettirilen Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı’nın İstanbul Bölge Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmet veren ve tarihimizin temel kaynaklarından el yazması ve Basma eserlerin bulunduğu bir kütüphanedir. Kütüphane, Bursa ve çevresindeki çeşitli kütüphanelerde bulunan yazma ve basma eserleri bünyesinde toplayarak kayıt, katalog, tasnif v.b. teknik işlemleri yaptıktan sonra araştırmacıların hizmetlerine sunan, ülkemizin sayılı kütüphanelerden biridir. Kütüphanenin hizmet verdiği İnebey Medresesi’ni Yıldırım Beyazıt dönemi devlet adamlarından Subaşı İnebey yaptırmıştır.

İnebey Yazma Eser Kütüphanesi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İnebey Yazma Eser Kütüphanesi

Adres: Tahtakale Mahallesi, İnebey Caddesi /inebey Sok. No:5, 16040 Osmangazi/Bursa

Tel: 0224 222 72 14

Çalışma Saatleri

Haftaiçi : 09.00 – 12.30

Hafta sonu : 15.00 – 17.30

Bursa Etkinlikleri

Konser, sinema, tiyatro, festival, fuar, söyleşi, çocuk tiyatrosu, gösteri, imza günü, sempozyum veya sergiler… Bursa’da olup biten ne varsa Bursa Etkinlikleri sayfamızdan takip edebilirsiniz. Güncel, bilet alınabilen, takvim sırasıyla sunulan, kategoriler ile ayrışan sayfamızdan doğru ve güvenilir bilgilere ulaşabilirsiniz. Üstelik sadece tek bir mekanı değil, şehirdeki birçok etkinlik noktasını tek bir çatıda bulabilirsiniz.

Bursa Konserleri / Bursa Tiyatroları / Bursa Sinemaları / Bursa Fuarları / Diğer Etkinlikler

“Sosyal kentin sosyal medyası” sloganıyla Dergi Bursa; www.dergibursa.com.tr internet adresinden ulaşabileceğiniz tüm Bursa etkinliklerini, sosyal medya hesapları aracılığı ile de sizlere hatırlatıyor.

Dergi Bursa‘yı Facebook ve Twitter hesaplarından takip edebilirsiniz. Bursa’nın en güzel fotoğrafları instagram hesabımız @dergibursa‘da yayında… Ayrıca kendi fotoğraflarını Instagram’da #dergibursa ile etiketleyenler sürpriz hediyeler kazanıyor. Bursa’nın nabzını bu sayfalardan takip edebilirsiniz. İyi eğlenceler…

Yorumlar

comments

Etiketler
Kapalı