Bursa’yı “sallayan” festival…

Dünyanın ilk ve tek hamak festivali olan Bursa Hamak Festivali, 10 Eylül 2017 Pazar günü Balat Atatürk Ormanı’nda gerçekleşti. Yüzlerce hamağın serildiği festivalde hamakseverler bir aradaydı.

Bursa Hamak Festivali

Sabah 10:00’dan 20:00’a kadar süren ve tüm bilet geliri EKODER’e bağışlanan Bursa Hamak Festivali; her yaştan her kesimden kişileri ve kurumsal şirketleri bir araya getirdi. Çeşit çeşit hamağın sergilendiği, ödüllü oyunların oynandığı, eğlenceli etkinliklerin gerçekleştiği festival, kelimenin tam anlamıyla huzur içinde geçti. Festival alanındaki yiyecek ve içecek stantlarının yanı sıra farklı tasarımların yer aldığı stantlar da ilgi çekti. Hamağını alıp bir köşeye çekilenler, gün boyunca sessizliğin ve temiz havanın tadını çıkaranlar, uyuyanlar, yoga yapanlar, ip atlayanlar, voleybol oynayanlar, alandaki birbirinden çeşitli hamakları ve salıncakları deneyenler… Herkes “Sallanırken esneyen festival” sloganıyla yola çıkan Bursa Hamak Festivali’nin tadını kendi istediği gibi çıkardı. Katılımcılar arasında olan evcil dostlar da bu festivalden nasibini aldı. Bölge halkının dışında şehir dışından hatta yurt dışından katılımcıların da olduğu festival bisiklet ve motor dernekleri gibi STK’lar tarafından ilgi gördü.

Bursa Hamak Festivali

Photo Graphica’nın organizasyonunu üstlendiği, Nilüfer Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen etkinliğe destek veren Jeep-Mengerler ve Vespa – Ceketciler’in araçları dikkat çekti. Festival alanında ayrıca Svava Salıncak, Destekli Yer Minderi, Demir Kalıp, Itals firmalarının bahçe mobilyaları, salıncakları ve rengârenk hamakları sergilendi. Katılımcı firmaların getirdiği şık ve rahat ürünleri inceleyen, deneyen ve alandaki tüm stantları tek tek gezen katılımcılar 15:00’dan sonra başlayan oyunlara da katılarak çeşitli ödüller kazanma fırsatı yakaladılar. Mavi Balon Gösteri Hizmetleri’nin ipten şekiller, hamak yapma-bozma, gazoz kapağı, koca ayak, misket gibi eğlenceli oyunları ile Decathlon’un standındaki badminton, frizbi, ip atlama gibi oyunları katılımcılara hareketli saatler yaşattı. Yoga etkinliğini ise Maya Spor üstlendi. Etkinlik alanında olabilecek herhangi bir aksiliğe karşı VM Medical Park’ın ambulansı hazır bekledi. Festival alanının güvenlik hizmetleri ise Securitas tarafından sağlandı. CH Prodüksiyon, festival boyunca hava ve kara fotoğraf/video çekimlerini gerçekleştiren ekip oldu. Festivale iletişim alanında destek olan diğer isimler ise Gani Köse(web) ve Alper Türkay (kurgu)’dı. Festivalin duyurulmasında Dergi Bursa, Radyoaktif ve Uludağ FM ise etkin rol aldı.

Bursa Hamak Festivali

Aroma, Doğuş Çay, Erikli, Eker, Siesta ve Uzay Pastanesi, firmaları katılımcılara ikramlarda bulundu. Rumeli Mutfağı ve Nilüfer Kadın Dernekleri’nin lezzetleriyle buluşan katılımcılar festivale alternatif tasarımlarıyla dahil olan Atelierloop’un, By E&S Design’in, Byeda Design’in, CD Organizasyon’un, Hayat Ağacı Atölyesi’nin, Hayat Sanatevi’nin, Küçük Şeyler Atölyesi’nin, Dilek Aksel’in, Takı Sokak’ın, Takı Dolabım’ın ve Hakan Kitabevi’nin ürünlerine de ilgi gösterdiler. Etkinliğin gün sonu sürprizi ise ağırlıklı olarak ip ve halat üzerine yaptığı illüzyon gösterisiyle minik katılımcıları olduğu kadar yetişkinlerin de ilgisini çekmeyi başaran Bay Sihir oldu.

Yorumlar

comments

Başa dön tuşu