Mudanya Belediyesi
Eker Süt
Neskar Otomotiv

Ağrılara hilterapi çözümü

Özellikle kas iskelet sistemine ait eklem zorlanmaları ve travmalarına bağlı ağrıların ve semptomların tedavisinde etkili bir lazer cihazı olan Hilterapi; diğer klasik lazerlerden farklı olarak, daha derin dokulara inerken ve daha derin alanda güvenli ve hastaya zarar vermeden başta ağrı olmak üzere, şişlik, hareket zorluğu gibi semptomları hızlı bir şekilde ortadan kaldırabiliyor.

Kısa sürede, uzun vadeli biyo uyarıcı, ağrı kesici ve iltihap sökücü bu teknoloji; özellikle fibromiyalji kaynaklı ağrılarda yüksek başarı grafiğine sahip. Uzun süreli hasar görmüş eklem, kas ve kıkırdak patolojilerinde, kireçlenme vakalarında çok etkili olduğu yine bilimsel yayınlarla gösteriliyor. Karpal tunel sendromu (bilekte sinir sıkışması ) gibi sinir hasarlarında ameliyata eşdeğer sonuçlar verebiliyor.

Tedavi literatürüne 2002’de giren ve kısa sürede FDA onayı alan Hilterapi, özellikle derin doku patolojilerinde etkili olması nedeniyle spor yaralanmaları için ideal bir tedavi yöntemi… Hilterapi ile tedavi; bursitis, synovitis, kapsulitis, epikondilit, tendinit ve tenosynovit rahatsızlıklarında bilimsel yayınlara göre %93 başarı oranına sahip.

  • Dokular yeniden canlanır.
  • Anti-ödem ve anti-inflamatuar etkisiyle ödem ve kronikleşmiş iltihabı giderir.
  • Vazodilatasyon etkisiyle dokuyu derinlemesine ısıtarak dokuda ağrı oluşturan toksinlerin ( damarların genişlemesiyle ) hızlı bir şekilde temizlenmesine olanak sağlar.
  • Bel-boyun ağrıları (fıtık,kireçlenme), sırt ağrıları, diz ağrıları (menisküs yırtığı, kireçlenme), cerrahi sonrası geçmeyen her türlü kas-iskelet sistemi ağrıları, epikondilit (tenisçi dirseği), topuk dikeni, fibromiyajlı (kas romatizması) , lokalize kas ağrıları, eklem zorlanmaları- burkulmalar, omuzun kas sıkışması ve kas yırtıkları ve daha pek çok kas-iskelet sistemine bağlı olduğu kanıtlanmış ağrılarda etkindir.
  • Hiçbir yan etkisinin olmaması, ağrısız olması avantajlarından sadece biridir.
  • Etkisi uzun sürelidir.

Hilterapi ile özellikle romatizmal ağrılar, kas iskelet sisteminin en çok görülen kas yaralanmaları, kireçlenme ve semptomlarda hemen iyileşmeyi sağlayan bu cihaz, İtalya başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde en çok tercih edilen yöntem… Başta diz kireçlenmesi olmak üzere pek çok romatizmal ağrıda güvenle kullanılabiliyor.

Bel ve boyun fıtıkları, iş ve güç kaybına neden olan, çok ağrılı rahatsızlıklardır. Hilterapi, ödem çözücü, enflamasyon giderici ve doku onarımı sağlayan etkileri ile bel ve boyun fıtıklarını temelden tedavi özelliğine sahip olduğu, bilimsel çevrelerce ifade ediliyor. Benzersiz özelliği ile diğer tedavi yöntemlerinden çok daha fazla avantaj sunan Hilterapi ile;

  • Derin kaynaklı ağrılar tedavi edilebilir. (6 cm derinliğe kadar etki eder)
  • Diğer tedavi yöntemlerine cevap vermeyen dokuları yeniden canlandırmak ve tedavi etmek mümkündür.
  • İlk uygulandığı andan itibaren ağrının hafifletilmesi ve çok daha kısa sürede fonksiyonların eski haline dönmesi mümkündür.

Uz. Dr. Ferda Firdin
Uz.Dr.Ferda Firdin

 

Yorumlar

comments

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı