Ölü Ozanlar Derneği

Ölü Ozanlar Derneği – Etkinlik iptal 

Tarih: 22 Kasım  2019 Cuma

Saat: 20:00 

Yer:   Nilüfer Sahnesi

Bilet Fiyatları: 

1. Kategori – 79.00 TL
2. Kategori – 56.50 TL
Ölü Ozanlar Derneği
Ölü Ozanlar Derneği

ETKİNLİK AÇIKLAMASI:

‘Ölü Ozanlar Derneği’ 22 Kasım Cuma Nilüfer Sahnesi’nde…

Ergenlik çağındaki birkaç gencin aşırı disiplinli bir yatılı okulda geçen bu hikâyesinde, okul ve aileler tarafından üstlerine yüklenen başarılı olma sorumluluğu, ailelerinin onlar için seçtiği geleceği yaşamakla kendi istediklerini yapabilmenin önündeki engeller ve bunlarla başa çıkma yöntemleri anlatılıyor. Okula yeni atanan John KEATING, önlerine yeni bakış açıları sunarak, şiir dünyasına girmelerini, günü en iyi şekilde değerlendirebilmeleri ve Walt WHITMAN’ın dediği gibi hayata “kendi dizeleri ile katılabilmeleri” için farkındalıklarını artırmaya çalışmaktadır.
Ölü Ozanlar Derneği, N.H. Kleinbaum’un roman olarak yazdığı ve Gökçe BİÇER tarafından tiyatro oyunu haline getirilen bir klasik eserdir.

Oyuncular:
Bu eserde Hakan ALTINER Edebiyat Öğretmeni John KEATING karakterini canlandırıyor. Diğer rolleri ise; Tayfun YILMAZ, M. Sadi ÖZEN, Efe YEŞİLAY, Can TÜRKDOĞAN, Metin HASGÜL, Mekin SEZER, Berkay ŞANVEREN, Emre ÇOLDUR, Enes DANİŞ, Onur YALDIZ, Alev SEZER, Gökhan DOST, İrem UĞURAL, Kübra MADAK paylaşmakta.
Oyunun yönetmeni Hakan ALTINER. Yardımcılığını Damla CERCİSOĞLU üstleniyor. Dekor ve Kostüm Tasarımı Tülin PURAL tarafından yapılan oyunun ses tasarımcısı Akın DİRGEN, ışık tasarımcısı Özgür Kaan PURAL.

Yorumlar

comments

Başa dön tuşu