Kozmik Yaralar

Kozmik Yaralar

Tarih: 28 Aralık 2019 – Cumartesi

Saat: 20:00

Yer: Podyum Sanat Mahal

Yaş Sınırı: 13 +

Bilet Fiyatları :  Tam: 60 TL

BİLET AL

Kozmik Yaralar

Kozmik Yaralar

ETKİNLİK AÇIKLAMASI:

 

Lucie Lue’nin yazdığı Brilliant Traces oyunundan uyarlanan Siyah Beyaz ve Renkli prodüksiyonu ‘Kozmik Yaralar’ Yusuf Akgün ve Miray Beşli Çapa başrolleriyle Sahne Beşiktaş’ta izleyicisiyle buluşuyor.

Güneş Sayın ve Çağrı Şensoy’un yönettiği, Miray Beşli ve Yusuf Akgün’ün başrollerini paylaştığı Kozmik Yaralar  . Uzay boşluğunda travmaların bir araya getirdiği iki insanı konu alıyor ve  oyun izleyicisine unutulmaz anlar yaşatıyor.  Zeynep Erdem’in dekor ve sahne tasarımını gerçekleştirdiği oyunun, ışık tasarımı Emir Uğurçağ’a ait. İki kozmik yaralının kaçış öyküleri üzerinden anlatılan oyunda biri kendini toplumdan soyutlayan, diğeri de kozmik yarasına yokmuş gibi davranarak yaşayan iki farklı insanın perspektifinden aktarılıyor.

‘Aslında kanama durmuştur, yara aktif değildir. Yani öyle bakarken içinizin kalkacağı türden değil. Ama öyle bir haldedir ki, yanma, irin, ince sızı, sürekli kaşınıp duran, incecik yara kabuğunun altında, bütün potansiyelleri ile yaşamaya devam eder, kanamanın pusuda olduğunu bilirsin.’ Sibirya’da bir ahırda karşı karşıya gelen bu iki insan bütün yaralarını açıkça görüyor. Aynı kıtanın iki ayrı ucundan, iki yaralı insan Harry ve Rossanna yaralarından saklanmak için tesadüfen buluştukları bir odada da hiçliğin ortasında bütün yaralarını görüyorlar.

“Vücudumun her yeri yara izleriyle dolu. Yüzlerce! Vücudumun her yanını yıldızlar sarmış gibi.” O zaman kozmik yara izleri hayatın ışığıyla buluşur. Ve belki iyileşir bile.’

Yorumlar

comments

Başa dön tuşu