En Gerçek Masal

En Gerçek Masal

Saat: 14:00 – Tarih: 19 Ocak 2020 Pazar

Yer:   Nilüfer Sahnesi

Bilet Fiyatları:  28.50 TL

 

En Gerçek Masal

En Gerçek Masal

ETKİNLİK AÇIKLAMASI:

En Gerçek Masal oyunu, 6 Ekim’de Nilüfer Sahnesi’nde sizlerle.

İlk sezonunda Nilüfer Tiyatro Festivali, Irmak Okulları’nın yanı sıra Türkiye genelinde pek çok belediye gösterimi yapan “En Gerçek Masal” ikinci sezonuna başlıyor. Çocuklar “En Gerçek Masal”da yerküredeki canlılığın temellerini, çeşitliliği, yaşamın temel çatışkılarını unutamayacakları bir görsellik, hareket tasarımı ve şarkılarla izliyorlar.

İkizleri canlandıran oyuncuların anne rahmini temsil eden bir yarım küre içerisinde 40 dakika boyunca göbek kordonlarından asılı olarak oynadıkları oyun, çocuk tiyatrosunda sık rastlanmayan bir reji, dekor, oyunculuk ve müzik çalışmasının ürünü.

Pedagojik ve bilimsel okumaları akademik düzeyde yapılan oyun metni, bilimsel sorgulama, canlıların evrimi, anne karnındaki bebeğin gelişimi, doğum, özgürlük, eşitlik, güven ve öğrenmek gibi yaşamın temel kavramlarını çocukları da katarak eğlenceli ve interaktif bir kurguyla tartışıyor. İkizlerin kendileri, birbirleri ve ebeveynleri ile kurdukları kaygısız ve ön koşulsuz ilişki ve dil oyunun pedagojik temelini oluşturuyor. 6-10 yaş aralığı için sahnelenen “En Gerçek Masal”, külyutmaz birer tiyatro izleyicisi olan çocukları özenli, çalışılmış, yaratıcı bir sahneyle tanıştırırken anne babalara da akşam evde karşılaşacakları sorularla heyecanlı anlar yaşatmayı hedefliyor.

Yazan: Tuluğ Ünlütürk
Yöneten: Gözde Demirtaş
Hareket/Koreografi: Arda Kurşunoğlu
Pedagojik Okuma: Dr. Deniz Arık Binbay
Kostüm/Dekor/Işık: Nilgün Kurtar, Tuluğ Ünlütürk
Müzik: Cem Yarkın, Günselin Seda Çetinkaya, Özgür Ulusoy
Oynayanlar: Birsel Kılınçcı, Erkan Akbulut

6-10 yaş

Yorumlar

comments

Başa dön tuşu