Bir Yatırım Süreci

Bir Yatırım Süreci

Yer: Uğur Mumcu Kültür Merkezi – Nilüfer

Tarih: 30 Ocak 2020 – Perşembe

Saat: 20:30

BİLET AL

Bir Yatırım Süreci

ETKİNLİK AÇIKLAMASI:

Geliri Patika Derneği öğrenci bursu projesine aktarılacak olan oyun, bir yazarın bir tiyatro tarafından sipariş edilen oyunu yazma sürecini anlatır. Zaman kısıtlaması ve zorunluluk, yazar üzerinde bir baskı oluşturur ve bu baskı neticesinde yaratıcılığını kullanamadığını hisseder. Aslında yazmak istediği bambaşka bir şeydir. Ancak seyircilerin bunları sevmeyeceğini düşündüğü için çekinir.

Oyun ilerledikçe içerisinde oluşan katmanlar yazarın kendi yarattığını düşündüğü karakterlerin hayatlarına, oyuncuların gerçek hayatlarına ve en sonunda da yazarın hayatına dönüşür. Tiyatro metni yaratma kaygısıyla başladığı yolculuk bir kişisel yaratım süreci haline gelir.

Farkında olmadan toplum tarafından üstümüze yüklenen misyonlar gerçekten göründüğü kadar masum mudur? Yoksa bir hayatı dört duvar arasına hapsedip gerçeklerden koparabilecek kadar güçlü mü?

‘Aslında, aslında bambaşka bir hayat yaşamak istiyordum. Böyle bambaşka, çok farklı, yani o kadar da farklı değil ama, biraz da çok farklı. Böyle sanat filmi gibi. Böyle sıradan, böyle durağan. Ama sevmezdiniz.’

Yazan: Burcu Becermen

Yöneten: Adnan Tunalı

Oyuncular: Burcu Becermen, Önder Uyumsal, Salih Haldun Bal, Ayşe İlçin, Türkan Atay, Andaç Çalışkan, Ömer Faruk Ertuğrul, Ayşen Yıldız, Mine Akbulut

Yönetmen Yardımcıları: Ayşen Yıldız, Mine Akbulut

Yorumlar

comments

Başa dön tuşu