Eker Efsane Yoğur
Sheraton Bursa Hotel

Yılmaz Akkılıç Bursa Araştırmaları Ödülü  

Yılmaz Akkılıç Bursa Araştırmaları Ödülü

Yer: Akkılıç Kütüphanesi

Tarih: 30 Nisan 2018

Saat: 19:30

Facebook etkinliği

Yılmaz Akkılıç Bursa Araştırmaları Ödülü

2010 yılında yitirdiğimiz değerli gazeteci–yazar Yılmaz Akkılıç’ın düşünsel mirasına sahip çıkmak ve adını yaşatmak amacıyla Nilüfer Kütüphaneleri tarafından düzenlenen Yılmaz Akkılıç Bursa Araştırmaları Ödülü, Bursa’nın tarihine ışık tutan yeni eserlerin tanıtılacağı törenle sahiplerini buluyor. Ödül töreninde araştırma
kültürüne hayatı boyunca büyük önem veren Yılmaz Akkılıç da anılıyor.

Yılmaz Akkılıç Bursa Araştırmaları Ödülü  

Bursa’nın kent kültürüne önemli değerler kazandıran ve Bursa araştırmalarına önem veren merhum Yılmaz Akkılıç’ın adını yaşatmak amacıyla düzenlenen “Yılmaz Akkılıç Bursa Araştırmaları Ödülü”nün başvuru süreci 31 Aralık 2017 tarihinde sona erdi.

Bursa’da önemli araştırmaların altına imza atmış ve yaşamının her aşamasında bilginin ve öğrenmenin değerini vurgulayan merhum gazeteci-yazar Yılmaz Akkılıç’ın adı “Yılmaz Akkılıç Bursa Araştırmaları Ödülü” ile yaşatılıyor.

Nilüfer Belediyesi, Akkılıç ailesi, Bursa Gazeteciler Cemiyeti ve Bursa Gazeteciler Sosyal Hizmetler ve Emeklilik Vakfı iş birliğiyle gerçekleştirilen “Yılmaz Akkılıç Bursa Araştırmaları Ödülü 2017” başvuruları sona erdi.

Yılmaz Akkılıç Bursa Araştırmaları Ödülü’nde, Bursa’nın doğal ve kültürel varlıkları ile tarihsel, fiziksel, sosyal ve ekonomik süreçlerini kapsayan çalışmalar değerlendirildi.

Üç farklı kategoride düzenlenen araştırma ödülleri; üniversitelerin doktora programlarında kabul edilmiş tezler, üniversitelerin yüksek lisans programlarına kabul edilmiş tezler ve akademi dışı alanlardan aynı konularda yapılan çalışmalar ödül almaya hak kazanacak. Her kategoride birinci olan çalışmalara 4 bin Türk Lirası ödül verilecek.

Sonuçlar www.bursaarastirmalariodulu.com ya da www.nilufer.bel.tr/kutuphane internet sitesinden takip edilebilecek ve ödül töreni 30 Nisan 2018 tarihinde yapılacak.

Bursa Etkinlikleri

Bursa Konserleri / Bursa Tiyatroları / Bursa Sinemaları / Bursa Fuarları / Diğer Etkinlikler

“Sosyal kentin sosyal medyası” sloganıyla Dergi Bursa; www.dergibursa.com.tr internet adresinden ulaşabileceğiniz tüm Bursa etkinliklerini, sosyal medya hesapları aracılığı ile de sizlere hatırlatıyor.

Dergi Bursa‘yı Facebook hesaplarından takip edebilirsiniz. Bursa’nın en güzel fotoğrafları instagram hesabımız @dergibursa‘da yayında… Ayrıca kendi fotoğraflarını Instagram’da #dergibursa ile etiketleyenler sürpriz hediyeler kazanıyor. Bursa’nın nabzını bu sayfalardan takip edebilirsiniz. İyi eğlenceler…

Yorumlar

comments

Etiketler
Kapalı