Neskar Otomotiv
Mudanya Belediyesi

“Yılın en iyi yemekleri”

Bu yıl hem Türkiye’de hem de Bursa’da birbirinden lezzetli yemekler tattım, listeye yazarken herhangi bir sıralama yapmadım. Tamamen gelişigüzel bir sıralama ile aktarıyorum. 

M.Ömür Akkor
M.Ömür Akkor

ATADAN PEYNİRCİ

Gerçekten bambaşka bir dükkan orası. Girdiğinizde bir daha hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını anlıyorsunuz. Her tattığınız peynir bir diğerinden daha lezzetli. Özellikle labnesini, biberli lor peynirini, çerkes peynirini ve isli peynirini çok seviyorum. Tadım için yanınızda bir parça simitle gidin derim. Onlar size çayınızı ikram edecektir. Bursa’da olduğundan hoşnut olduğum en önemli dükkanlar arasında benim için. İyi ki varlar…

Sarıbey Mah. Kemalpaşa Cad. No :12 Bursa – (0224) 613 13 50

GÖKHAN APARATİF

Küçük bir kahvaltı dükkanı gibi görünse de aslında büyük bir lezzet durağı. Özellikle benim gibi sakatatla kahvaltıya başlamak isteyenler için, ciğer ya da böbrek kavurması var ki enfes… Bunun yanı sıra tostları, yumurtaları, kuru domatesi, zeytinyağı, turşuları her şeyi birbirinden lezeetli. Tüm malzemelerin özenle seçildiğini tadınca anlıyorsunuz. Dilerseniz bir kahvaltı için dilerseniz öğle yemeği için hemen gitmelisiniz.

Karlıdağ Caddesi No:35 Bursa – (0224) 362 96 21

 PASTO

Aslında pasto’yu ve sahipleri Ayhan ve Hakan Doğan kardeşleri yakınen tanıyorum. Tanıdığım insanları da listemde pek yazmak istemiyorum ama bu yıl yediğim en iyi ekmekler ve tatlılar onlara ait. Ne demek istediğimi 1050 Konutlar’daki Pasto’ya gidince ve içeri girince anlayacaksınız. Tezgahtaki çeşitlilik Bursa‘da gerçekten başka yerde yok. Gerçek meyvelerden yapılan kekler, katkısız ürünler, tatlılar ve Dilek Hanım’ın güler yüzü gerçekten bambaşka… Bir de dondurma var ki yazsam anlatamam.

 Hancı Cadde No:6 1050 Konutlar / Bursa – (0224) 241 45 21

 REFİK USTANIN LOKANTASI

Sanırım refik ustanın sac kavurmasından sonra damak hafızam yenilendi. Gerçekten de öyle Karacabey soğan halindeki bu lokantayı yıllardır duyuyor ama gidemiyordum. Ne kadar yazık etmişim anlatamam, kaybettiğim yıllara hayıflandım. Gerçekten bir an önce gidilmesi gerek diye hiç düşünmeden not edebilirsiniz. Gidin ve kendinizi Refik Usta’nın lezzetlerine teslim edin. Hiç pişman olmayacaksınız !

Karacabey Soğan Hali Bursa – (0224)

 RUMELİ KARDEŞLER LOKANTASI

Bu sene de her sene gibi birçok kez yemeğe gittim, yılın her mevsiminde oradaydım. Hepsi de birbirinden başarılıydı. Fiyat – kalite endeksi çok yüksek. Bursa’da bu fiyatlarda bu kadar kaliteli bir yemeği bulabileceğiniz sanırım başka bir adres yok. Pastırmalı kuru fasulye, patlıcan çığırtma ve erişteli etinin hayranıyım. Aslında diğer yediklerimi de çok sevdim ama her gittiğimde ne yersem yiyeyim illa bu üçünden birini de masama istiyorum.

Gülbahçe Mahallesi Vardar Caddesi No:36 Bursa – (0224) 252 05 27

 SAKİ

Son yıllarda Türkiye genelinde gittiğim en iyi restoranlardan biri, ismi Saki Rum Meyhanesi olarak geçse de bence iyi bir alacart restoranı. Yediğim en iyi kokoreç ve ahtapotu Saki yapıyor. Bu sene yediğim güve pirzolasını yıllarca unutamam. Füme etleri, peynirleri, mezeleri hepsi en iyisinden. Sahibi ve Şefi Semih Ağabey

Türkiye’de konusunda en iyilerden. Hiçbir mazaret bulmadan hemen gitmenizi öneririm. 

Eski Mudanya Yolu Bademli girişi Bursa – (0224) 549 02 89

Bursa mutfağı                              

 

                             

 

Yorumlar

comments

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı