Neskar Otomotiv
Eker Süt
Mudanya Belediyesi

Vücudunuzu şekillendirmek için harekete geçin

Farkında mısınız? Yaz geldi ve hemen herkes diyette, sporda… 2 ay içinde vücudunuzu şekillendirmek için başka neler yapabileceğinizi biliyor musunuz?

 Havaların ısınmasıyla kalın, her yeri kapatan kat kat kıyafetlerin yerini, uçuşan, ince giysiler alacak. Bir de tatil planları yapılıp, plaj kıyafetleri gündeme gelince, vücuttaki tüm fazlalıklar, formsuz görüntü apaçık ortaya çıkacak. Bir estetik cerrah olarak sizlere 4 mevsim sporu ve sağlıklı beslenmeyi öneriyorum. Bedeninize tüm sene boyunca iyi bakarsanız, oluşacak tahribatlar da minimal düzeyde kalacaktır. Fakat bazı durumlarda siz ne yapsanız da önüne geçemediğiniz, bölgesel yağlanma sorunu yaşanabiliyor. Diyet ve sporla elde edemeyeceğiniz estetik duruş için cerrahi vücut şekillendirmeyi düşünebilirsiniz.

mezura

Vücut şekillendirme denilince en etkili geri dönüşler aldığımız uygulama Liposculpture tekniğidir. Bu uygulama liposuction tekniğinden farklıdır ve çok fazla avantajı vardır. Liposuction yağ emme manasına gelirken, liposculpture kelime olarak, yağlı dokunun alınarak düzeltilmesi, estetik açıdan şekil verilmesi manasına gelir. Liposculpture operasyonu sırt, bel, göbek, bacak içi, basenler, diz iç kısımları, çene altı gibi farklı vücut bölgelerinden vakum yardımıyla yağ alınması sonrasında, vücuda şekil verilerek sonlandırılır. Aslında tam manasıyla bir vücut kontur düzeltme işlemidir. Liposculpture tekniğinde mikro kanüller kullanılarak vücudun belirlenen bölgelerine uygulama yapılır. İlk önce vücutta liposculpture yapılacak bölgelere yakın yerlerde küçük santimetrede kesiler oluşturur ve ince kanüller, açılan kesiklerin içinden geçirilir. Bu kanüller normalde liposuction tekniğinde kullanılan kanüllerden çok daha incedir ve dolayısıyla cerrahın yağ hücreleri üzerine çok daha fazla hâkim olmasını sağlar.

Liposcupture lipomatik isminde titreşimli bir cihazla yapılıyor. Bir seferde, bir bölgeden daha çok yağ alınıyor. Genelde yağ hücreleri alındığı için o bölgede yağ depolayacak hücre kalmıyor. Bu sebeple normal şartlarda aynı bölge ufak kilo değişimlerinden etkilemiyor. Ancak aşırı kilo alımlarında vücut aldığı yağları depolamak için kendine farklı bölgeler arayacaktır. Yine de şunu belirtmek gerekir ki bu işlemler gündelik hayata dikkat edildiğinde etkilerini korumaya devam eder çünkü cerrahi müdahalede spor ve diyetle verilemeyen kilolar hedef alınır. Toplum içinde sanılanın aksine bu uygulama bir kilo verme yöntemi değil, vücut kontörü düzeltme işlemidir. Hastalarıma mutlaka sonrası için de düzenli beslenme ve spor tavsiye ediyorum. Dikkat ettiğiniz takdirde, elde ettiğimiz sonucu ömür boyu korursunuz.

Estetik

Bedeninize ve ruhunuza iyi bakın!

Bülent Cihantimur
Bülent Cihantimur

Yorumlar

comments

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı