Eker Efsane Yoğur
Ted Bursa Koleji
Sheraton Bursa Hotel
Neskar Otomotiv

Vee Perde

Vee Perde

Tarih:  5 Mart 2019 – Salı

Yer: Konak Kültürevi

Saat: 20:30

Bilet fiyatları: 1. Kategori – 78.50 TL, 2. Kategori – 67.00 TL

– 7 yaşından küçük çocuklar etkinliğe alınmamaktadır.
– 7 yaş ve üzeri bilete tabidir.

BİLET AL

Vee Perde

Vee Perde

Vee Perde oyunu Bursa Tayyare Kültür Merkezi’nde seyircilerle buluşacak.

Oyun iki eski komedyenin, Cahide ve Adnan hikâyesini anlatmaktadır. Bir zamanlar şöhreti doruklarda yaşamış olan bu iki sanatçının, hem bir birleriyle olan çekişmeleri, hem de gösteri dünyasının acımasız ve ezici etkisi, Türk Tiyatro ve Kabare tarihinden örneklerle ve geçmişe duyulan özlemle seyirciye aktarılmak istenmiştir.

Cahide, küçük bir eve sıkışmış, anılarla ve Adnan’dan alacağı intikamın gününü bekleyerek günlerini geçirmekte. Tekrar ve bu sefer Adnan ’sız tek başına o şaşalı günlere dönmenin hayalini kurmakta ve bunun içinde menajer yeğeni Efe’ ye hayatı zindan etmekte, Adnan’la 22 yıldır hiç görüşmüyorlar, sahnede parmağıyla göğsünü dürtmesi ve tükürerek konuşması Cahide’yi çileden çıkarmış. Ancak Cahide’nin Adnan’ı affetmemesinin en büyük sebebi, ne parmağıyla dürtmesi, ne de tükürerek repliklerini söylemesi, onu inciten ve kıran en büyük olay, bir akşam gösteriden sonra Adnan’ın gelip sahneyi bıraktığını söylemesi ve Cahide’yi öylece bırakması.

Adnan sahneyi bıraktıktan sonra Bursa’ya kızının yanına yerleşmiş ve sessiz sakin bir hayat sürmekte. 22 yıl sonra gelen bir televizyon programı teklifi bu iki oyuncuyu zorda olsa bir araya getiriyor ve çekim sonucu tabi ki fiyasko ile noktalanıyor. Cahide’nin kalp krizi geçirmesi ikilinin arasında ki buzların çözülmesine yardımcı oluyor. Sonunda iki yaşlı komedyen Bursa’da sanatçılar için yapılan bir yaşlılar yurduna gidiyorlar.

Bursa Etkinlikleri

Konser, sinema, tiyatro, festival, fuar, söyleşi, çocuk tiyatrosu, gösteri, imza günü, sempozyum veya sergiler… Bursa’da olup biten ne varsa Bursa Etkinlikleri sayfamızdan takip edebilirsiniz. Güncel, bilet alınabilen, takvim sırasıyla sunulan, kategoriler ile ayrışan sayfamızdan doğru ve güvenilir bilgilere ulaşabilirsiniz. Üstelik sadece tek bir mekanı değil, şehirdeki birçok etkinlik noktasını tek bir çatıda bulabilirsiniz.

Konser Bursa / Sinema Bursa / Tiyatro BursaFuar Bursa / Diğer Etkinlikler / Çocuk Etkinlikleri

“Sosyal kentin sosyal medyası” sloganıyla Dergi Bursa; www.dergibursa.com.tr internet adresinden ulaşabileceğiniz tüm Bursa etkinliklerini, sosyal medya hesapları aracılığı ile de sizlere hatırlatıyor.

Dergi Bursa‘yı Facebookhesabından takip edebilirsiniz. Bursa’nın en güzel fotoğrafları instagram hesabımız @dergibursa‘da yayında…  Ayrıca Instagram’da fotoğraf ve videolarını #dergibursa ile etiketleyenlerin çalışmaları Bursa ile paylaşılıyor. Bursa’nın nabzını bu sayfalardan takip edebilirsiniz. İyi eğlenceler…

 

Yorumlar

comments

Etiketler
Kapalı