Mudanya Belediyesi
Eker Süt
Neskar Otomotiv

Vajinal gevşekliğe intimalase çözümü

Intimalase; vajinal gevşeklik sendromunun tedavisinde kullanılan bir lazer prosedürü… Intimalase aynı zamanda patentli, yeni geliştirilmiş, invazif olmayan ve klinik araştırmalarının sonuna gelmiş bir er: yag lazer tedavi yöntemi…

Kadın üreme organı; gebelik ve doğum, yaş, hormonal etkenler, genetik yapıdan kaynaklanan problemler ve bunun gibi birçok etkenin rol oynaması sebebiyle zamanla çap olarak genişler. Artan çap ve kaybolan kıvrımlar kadınların ve partnerlerinin cinsel yaşantısını etkilemekte olup, sosyal ve psikolojik olarak birçok travmaya yol açabilir.

Intimalase artmış olan vajinal çapın daralması için lazer gücünü kullanarak erken dönemde dokudaki proteinlerin kasılmasını, ilerleyen dönemlerde ise yenilenmesini ve çoğalmasını uyarır. Lazer bu konuda o kadar etkili olur ki; henüz uygulama sonrasında dahi vajinal çaptaki daralma %15’lere ulaşır ve takip eden dönemde ise bu daralma devam eder. Tedavinin sonunda, intimalase ile yapılan tek seanslık uygulama vajinal gevşeklik problemi olan çoğu kadında yeterli daralmayı sağlar.

Daralmadaki bu artış cinsel ilişki sırasında oluşan sürtünmeyi, hastaların ve partnerlerin cinsel zevkini yüksek oranda artırır. Intimalase ile yapılan klinik araştırmalar hastaların 95%’inde hem hastalar ve hem partnerleri tarafından orta ve güçlü derecede fark edilen darlık artışı olduğunu gösteriyor. Üstelik bu hastaların büyük kısmı tek seanslık uygulamayı yeterli buluyor. Sadece az sayıda hasta, ikinci bir seansa ihtiyaç duyuyor.

Tedavi sonrası elde edilen sonuçlar kalıcı mı? diye sorarsanız; evet kalıcı… Şu ana kadar yapılan çalışmalarda darlıklarında gerileme olan bir hasta görülmedi. Yine de uzun dönemde 2 yılda bir seansların tekrarlanması düşünülebilir.

Özetle intimalase; vajinal gevşeklik sendromu için güvenli, çabuk, minimal invazif ve kolay bir çözüm olmakla beraber, cerrahi kesi, anestezi gerektirmeyen mucizevi bir yöntem… Hastalar tedavi sonrası günlük ve cinsel aktivitelerine devam edebilirler. Başarı oranı ve hasta memnuniyeti çok yüksek olan intimalase ile az sayıda seansla yüksek oranda başarı elde edilir.

Sağlıklı ve mutlu günler dileğiyle…

Op. Dr. Sena Kutucu

Op. Dr. Sena Kutucu

Yorumlar

comments

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı