Mengerler Jeep
Almira Hotel Bursa
Sheraton Hotel Bursa

Uludağ’ın Popüler Tarihi

Uludağ’ın Popüler Tarihi Sergisi

Yer:  Bursa Kent Müzesi

Tarih:  23 Şubat  -31 Aralık  2019

Uludağ'ın Popüler Tarihi Sergisi

Uludağ’ın Popüler Tarihi Sergisi

O;

Anadolu’nun en babacan Olympos’uydu, Homeros’a göre.

On binlerce yıl ovayı, orda doğan Prusa’dan Bursa’ya büyüyen kenti gözetmişti.

Kentin Bitinyalı, Romalı, Bizanslı, Osmanlı geçmişine tanık olmuştu.

Çınarlarını, servilerini, güzel sokaklarını, büyük çarşılarını, şifalı kaplıcalarını, Bursa ipeklisi dokuyan kadınlarını görmüştü.

Keşişleri saklamıştı kuytularında ve öyle anılır olmuştu. Ta ki, kendine en yakışan adı alıncaya dek.

Uludağ…

Ormanların uğultusunu, yüzyıllar boyu çınlayan kubbeleri, minarelerin ezgilerini dinledi, orduların işgali altındaki iniltisini işitti.

Ve ardından kurtuluşun sevincini.

Bursa Etkinlikleri

Konser, sinema, tiyatro, festival, fuar, söyleşi, çocuk tiyatrosu, gösteri, imza günü, sempozyum veya sergiler… Bursa’da olup biten ne varsa Bursa Etkinlikleri sayfamızdan takip edebilirsiniz. Güncel, bilet alınabilen, takvim sırasıyla sunulan, kategoriler ile ayrışan sayfamızdan doğru ve güvenilir bilgilere ulaşabilirsiniz. Üstelik sadece tek bir mekanı değil, şehirdeki birçok etkinlik noktasını tek bir çatıda bulabilirsiniz.

Konser Bursa / Sinema Bursa / Tiyatro BursaFuar Bursa / Diğer Etkinlikler / Çocuk Etkinlikleri

“Sosyal kentin sosyal medyası” sloganıyla Dergi Bursa; www.dergibursa.com.tr internet adresinden ulaşabileceğiniz tüm Bursa etkinliklerini, sosyal medya hesapları aracılığı ile de sizlere hatırlatıyor.

Dergi Bursa‘yı Facebookhesabından takip edebilirsiniz. Bursa’nın en güzel fotoğrafları instagram hesabımız @dergibursa‘da yayında…  Ayrıca Instagram’da fotoğraf ve videolarını #dergibursa ile etiketleyenlerin çalışmaları Bursa ile paylaşılıyor. Bursa’nın nabzını bu sayfalardan takip edebilirsiniz. İyi eğlenceler…

Yorumlar

comments

Etiketler
Kapalı