Eker Efsane Yoğur
Sheraton Bursa Hotel

Türkiye Su Kayağı Şampiyonası

Türkiye Su Kayağı Şampiyonası

Tarih: 11 – 12 Ağustos 2018

Yer: Sukaypark

Türkiye Su Kayağı Şampiyonası
Aykut Güngör
Türkiye Su Kayağı Şampiyonası

Sukaypark, 11-12 Ağustos tarihlerinde Türkiye Su Kayağı Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak. 100 dönüm arazi üzerine kurulu Sukaypark’ta sporcular antrenmanlarını sürdürürken, amatörlerde yaz günlerinin tadını suda kayarak çıkartıyor.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, su kayağı tesislerinin Osmangazi Belediyesi tarafından Türkiye’de ilk defa yaptırılmış olduğuna dikkat çekti. Suni bir gölet üzerinde kablolar ile kayak yapıldığını dile getiren Dündar, “Burada yarışmalar da yapılıyor. Tabii bu tesis yapıldıktan sonra burası Bursa’nın cazibe merkezi oldu. Buraya vatandaşlar spor yapmaya geldiği gibi pikniğe dinlenmeye gelenler de oluyor. Burası örnek olunca birçok şehir aynısını yaptı. 2008 yılında yapılan bu tesisle birlikte burada bir çok aktivite gerçekleştirildi. Dünya ve Avrupa şampiyonası, Türkiye şampiyonası burada düzenlendi” dedi.

Bu etkinliklerle birlikte Bursa’ya hareket geldiğini ifade eden Dündar, “Şimdi 11-12 Ağustos tarihlerinde burada bir Türkiye Su Kayağı Şampiyonası gerçekleştireceğiz. Tabii bu spor da gelişti, spor gelişince katılım ona göre oluyor. İnşallah güzel bir aktivite, şampiyona olacak. Tüm su kayağı sporcularını ve su kayağı sporu sevenleri buraya bekliyoruz” diye konuştu.

10 yıldır su kayağı sporu ile ilgilenen Serhat Soyer, “Kablolu su kayağı çok eğlenceli, keyifli bir spor. Ben buna kendimi adadım. İnsanlar genelde futbol yada başka bir sporla ilgilenirken bende bu spora merak sardım. Ben tüm herkesin, özellikle gençlerin bu sporu mutlaka denemelerini tavsiye ediyorum” ifadelerini kullandı.

11-12 Ağustos’ta yapılacak olan Türkiye Su Kayağı Şampiyonası için hazırlıklarına devam ettiklerini vurgulayan Soyer, “12 Ağustos’ta Türkiye şampiyonası var, ona hazırlanmaya devam ediyoruz. Hafta içi sporcularımızda geliyor, onlar da antrenmanlarını yapıyorlar. Yine minik öğrencilerimize de yardım ediyoruz. Yeni hareketler yapmaları konularında deneyimlerimizi paylaşıyoruz. Bursa’dan şu an 50’ye yakın sporcumuz var. Şampiyonaya İzmit, Samsun, Afyon ve Türkiye’nin birçok noktasında sporcular gelecek” açıklamasında bulundu.

Bursa Etkinlikleri

Konser, sinema, tiyatro, festival, fuar, söyleşi, çocuk tiyatrosu, gösteri, imza günü, sempozyum veya sergiler… Bursa’da olup biten ne varsa Bursa Etkinlikleri sayfamızdan takip edebilirsiniz. Güncel, bilet alınabilen, takvim sırasıyla sunulan, kategoriler ile ayrışan sayfamızdan doğru ve güvenilir bilgilere ulaşabilirsiniz. Üstelik sadece tek bir mekanı değil, şehirdeki birçok etkinlik noktasını tek bir çatıda bulabilirsiniz.

Bursa Konserleri / Bursa Tiyatroları / Bursa Sinemaları / Bursa Fuarları / Diğer Etkinlikler

“Sosyal kentin sosyal medyası” sloganıyla Dergi Bursa; www.dergibursa.com.tr internet adresinden ulaşabileceğiniz tüm Bursa etkinliklerini, sosyal medya hesapları aracılığı ile de sizlere hatırlatıyor.

Dergi Bursa‘yı Facebook hesabından takip edebilirsiniz. Bursa’nın en güzel fotoğrafları instagram hesabımız @dergibursa‘da yayında… Ayrıca kendi fotoğraflarını Instagram’da #dergibursa ile etiketleyenler sürpriz hediyeler kazanıyor. Bursa’nın nabzını bu sayfalardan takip edebilirsiniz. İyi eğlenceler…

Yorumlar

comments

Etiketler
Kapalı