Neskar Otomotiv
Mudanya Belediyesi

Tamamlanmamış görsellik

Total Yüz Gençleştirme 

Hastalarımın belki de benden en fazla duyduğu söz “total bakış açısı”dır. Çünkü 17 seneyi aşkın meslek hayatımda çok iyi biliyorum ki; tek bir noktaya, organa ya da kısıtlı alana yapılan uygulama kesinlikle estetik sonuç vermez. Neden mi böyle söylüyorum? Söz gelimi bir hastama sadece burun estetiği yaptık diyelim. Yıllarca ne kaşının düşüklüğüne, ne alnındaki kırışıklığa, ne dudaklarının inceliğine, ne de elmacık kemiklerinin veya çene hattının asimetrisine takılmıştır. Kendince tek sorunu burundur ki zaten diğer sorunlar burnunun orijinal haliyle bir harmoni içerisindedir, belli dahi olmuyordur. Hastam yeni burnuna alışır, aradan 3-4 ay geçer ve tekrar gelir. Hokka gibi duran burnuna, dudaklarının çok ince kaldığından bahseder, kalınlaşması için bir uygulama daha talep eder ve bu böyle uzar gider. Bazısı buna “estetik cerrahiye bağımlılık” der ama burada asıl olan, hastanın tamamlanmamış görselliğe kavuşma çabasıdır. İşte bu sebeple bütünsel yaklaşım çok önemlidir. Hastamın burnunu yaptığımda yanakları, kaşları, dudakları, çene hattı, elmacık kemikleri hatta saçları nasıl görünecek? Eğer mevzu total olarak ele alınıp, bütünsel bir yaklaşımla planlanırsa, hasta hem sonuçtan çok memnun olur hem de çok iyi bir görselliğe kavuşur.

Total Yüz Gençleştirme

Bu uygulamanın adı “Total Yüz Gençleştirme”. Yüzdeki deformasyonu, sorunlu ve estetik dışı görselliği bütünsel bir bakış açısıyla ele alan; hastaya, pratik ve konforlu bir süreçle, arzu ettiğini ve elbette doğallığını bozmadan ona yakışan bir görsellik veren total bir uygulamadır. Bu teknikte örümcek ağı estetiğini, Cihantimur yağ transferi tekniğini, gerek varsa basit burun estetiğini kullanıyorum. Cihantimur yağ transferinde yine hastanın kendi vücudundan aldığımız yağı kullanıyorum. Elde ettiğim bölgesel yağı, kök hücreden zengin hale getirip, gerekli görülen yüz bölgesine transfer ediyorum. Söz gelimi bu, elmacık kemikleri, boyun, çene hattı, çene ucu veya dudaklar olabilir. Örümcek ağı estetiği ile entegre ettiğim uygulamaya ek olarak, tamponsuz, alçısız bir uygulama olan basit burun estetiği de yapılabilir.

Yüzü total olarak etkileyen birden fazla tekniğin uygulanıyor olması ise hemen şu soruyu akla getiriyor: “Morarma, şişlik, acı, yapay görünüm oluyor mu?” Kesinlikle son derece doğal durduğunu söyleyebilirim. Morarma, şişlik gibi konular ise minimal seyrediyor. Kullandığımız başarılı anestezi teknikleri sayesinde de hasta ağrısız bir dönem geçiriyor. Sosyal hayata geçiş de yine son derece konforlu ve hızlı. Bakın, görsellerde gördüğünüz hastalarım, total yüz gençleştirmeden 15 gün sonra bu görüntüdeydiler.

Bedeninize ve ruhunuza iyi bakın…

Bülent Cihantimur
Bülent Cihantimur

Yorumlar

comments

Etiketler

Bu da ilginizi çekebilir

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı