Neskar Otomotiv
Ted Bursa Koleji
Sheraton Bursa Hotel
Eker Efsane Yoğur

Sosyal kentin “sosyal medya”sı

 soslay kentin "Sosyal medya"sı Bursanın etkinlik rehberi

Konserler, tiyatrolar, fuarlar, festivaller, söyleşiler, sergiler, sinemalar… Bursa’da gidilecek, görülecek, dinlenecek, gezilecek, izlenecek ne varsa hepsi tek linkte, “www.dergibursa.com.tr”de…

En son hangi filme gittiniz? Son izlediğiniz tiyatro oyunu hangisiydi? Sevdiğiniz sanatçıların konserlerini nereden takip ediyorsunuz? Zevkle okuduğunuz yazarların imza günlerinden, kentinize gelenden gidenden haberiniz oluyor mu? Günlük hayatın koşuşturmacalarından size kalan, zar zor arttırdığınız o kısıtlı zamanları; ne yapacağınızı, nereye gideceğinizi, ne dinleyeceğinizi ya da ne izleyeceğinizi düşünürken harcayanlardan mısınız? Yoksa her gününün her dakikasını en başından planlayan, ne zaman nerede olacağını çok önceden bilenlerden mi? “Bursa’ya kim gelecekmiş?”, “Bursa’da hangi etkinlik ne zaman, neredeymiş?” nasıl bilecek ve daha da önemlisi merak ettiğiniz her şeyden “zamanında” nasıl haberdar olabileceksiniz? 7 yıldır, doğduğu kente sahip çıkan; manevi değerlerinden mutfağına, doğal güzelliklerinden geleneklerine her konuda kapsamlı dosya haberler hazırlayan dergi bursa, “kâğıtta”ki varlığına “ekranda”ki varlığını eklerken kültüre ve sanata önem veren bu sosyal kentin “sosyal medya”sı olma görevini üstlendi. Geleneksel medyadan ödün vermeden teknolojik gelişmelere ayak uydurup dijital dünyadaki yerini alırken Bursa’nın bu “etkin” halini düşündü ve etkinliklerini tek bir linke topladı.

                                     

“rehber – seyahat – etkinlik – şehir”

2011’den beri kentin “gezi-fotoğraf-kültür-sanat” hallerini ön plâna çıkartarak “Bursa’nın dergi okuma keyfi” olan dergi bursa, dijital dünyadaki adresi www.dergibursa.com.tr’de Bursalılara özel bir “etkinlik rehberi” sunuyor. Bursa’nın her yerindeki kültür merkezlerinde, sinema salonlarında, tiyatro sahnelerinde, eğlence mekânlarında ne oluyorsa hepsi tek bir adreste, www.dergibursa.com.tr’de buluşuyor. Yerel etkinlikler, şehir dışından ya da yurt dışından gelen sanatçılar, gruplar, tiyatro oyunları… Hepsi tek bir linkin altında ve görmek isteyebileceğiniz şekilde gözlerinizin önüne seriliyor.

soslay kentin "Sosyal medya"sı Bursanın etkinlik rehberi

Bursa’da gidecek ne var?

www.dergibursa.com.tr’nin anasayfasında sizi karşılayan üst menüler arasındaki “etkinlikler” başlığı ziyaretçilerini Bursa’da kapsamlı bir etkinlik turuna çıkartıyor. Bu başlık altında öncelikli olarak içinde olduğunuz ay gerçekleşecek olan etkinlikleri görebildiğiniz bir takvim bulunuyor. Tarih seçeneklerini istediğiniz gibi değiştirip, daha ilerideki tarihlerdeki etkinliklere de bakabiliyorsunuz. Etkinlikle ilgili tüm detayları tek bir şeritte görebildiğiniz ve ilgili kısmı tıkladığınızda daha fazlasını da görebileceğiniz takvimin altında ise tüm Bursa etkinlikleri, size etkinlik türlerine göre kategorize edilmiş olarak sunuluyor. Bursa konserleri, Bursa tiyatroları, Bursa sinemaları ve şehirdeki fuarları, sergileri, imza günlerini, söyleşilerini, seminerlerini takip edebileceğiniz “diğer etkinlikler” kategorisi… Her bir etkinlik sayfasının kendine ait simgesine tıklayıp tek başlık altında Bursa’daki tüm etkinlikleri görebiliyorsunuz.

soslay kentin "Sosyal medya"sı Bursanın etkinlik rehberi

www.dergibursa.com.tr’nin Bursalılara sunduğu bu geniş kapsamlı etkinlik rehberinde yalnızca tüm etkinliklerin yerini, tarihini, saatini öğrenmekle kalmıyor; fiyatlarından ve detaylarından da haberdar olabiliyorsunuz. Örneğin ücretsiz olmayan bir etkinlik için ilgili linklere yönlendirilerek bilet alabiliyorsunuz.

Yorumlar

comments

Etiketler
Kapalı