Sheraton Bursa Hotel
Eker Efsane Yoğur

Sınırlar arasında kadın olmak

Uluslararası Göç ve Kadın Sempozyomu

Sınırlar arasında kadın olmak

Tarih: 21-22 Aralık 2018

Yer: Göç Tarihi Müzesi

Sınırlar arasında kadın olmak

Sınırlar arasında kadın olmak

Bursa Büyükşehir Belediyesi Müzeler Şube Müdürlüğü Göç Tarihi Müzesi ile Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Bursa İl Temsilciliği ortaklığında 18 Aralık Dünya Göçmenler Günü kapsamında -Sınırlar Arasında Kadın Olmak- temasıyla planlanan ”Uluslararası Göç ve Kadın Sempozyumu” 22-23 Aralık 2018 tarihlerinde Bursa Göç Tarihi Müzesinde gerçekleştirilecek.

Sempozyum ile beraber Araştırmacı yazar, Gökhan Duman’ın arşivinden, 1950 yıllarından sonra ülkemizin yurtdışı işçi göçünü konu alan hikaye ve fotoğraf sergisi de açılacak.

Uluslararası Göç ve Kadın Sempozyomu
18 Aralık Dünya Göçmenler Günü kapsamında hazırlanan sempozyuma ev sahipliği yapacak Bursa’nın; başta Balkanlar, Orta Asya, Ortadoğu ve Kafkasya’dan tarih boyunca almış olduğu göçler ve günümüzde de bu bölgelerden göç almaya devam etmesi konunun bir nevi ampirik yönünü  gözlemlemeye imkan sunacaktır. Sempozyum bildirilerinin uluslararası göç ve kadın sorunsalını ele alırken gerek Türkiye geneli gerekse Bursa, İstanbul ve İzmir gibi şehirlerdeki örnekleri de irdelemeleri güzel bir katkı sağlamış olacaktır. Seçilen sempozyum bildirilerinin sempozyum sonrasında kitap bölümü olarak yayımlanması düşünülmektedir. Sempozyum ile beraber; Araştırmacı yazar, Gökhan Duman’ın arşivinden, 1950 yıllarından sonra ülkemizin yurtdışı işçi göçünü konu alan hikâye ve fotoğraf sergisi açılacaktır.

 

Bursa Etkinlikleri

Konser, sinema, tiyatro, festival, fuar, söyleşi, çocuk tiyatrosu, gösteri, imza günü, sempozyum veya sergiler… Bursa’da olup biten ne varsa Bursa Etkinlikleri sayfamızdan takip edebilirsiniz. Güncel, bilet alınabilen, takvim sırasıyla sunulan, kategoriler ile ayrışan sayfamızdan doğru ve güvenilir bilgilere ulaşabilirsiniz. Üstelik sadece tek bir mekanı değil, şehirdeki birçok etkinlik noktasını tek bir çatıda bulabilirsiniz.

Bursa Konserleri / Bursa Tiyatroları / Bursa Sinemaları / Bursa Fuarları / Diğer Etkinlikler

“Sosyal kentin sosyal medyası” sloganıyla Dergi Bursa; www.dergibursa.com.tr internet adresinden ulaşabileceğiniz tüm Bursa etkinliklerini, sosyal medya hesapları aracılığı ile de sizlere hatırlatıyor.

Dergi Bursa‘yı Facebook hesabından takip edebilirsiniz. Bursa’nın en güzel fotoğrafları instagram hesabımız @dergibursa‘da yayında… Ayrıca kendi fotoğraflarını Instagram’da #dergibursa ile etiketleyenler sürpriz hediyeler kazanıyor. Bursa’nın nabzını bu sayfalardan takip edebilirsiniz. İyi eğlenceler…

Yorumlar

comments

Etiketler
Kapalı