Mudanya Belediyesi
Eker Süt
Neskar Otomotiv

Saç dökülmesine kökten çözüm

2 senedir süren ARGE çalışmalarımız, saç dökülmesine karşı bugüne kadar yapılmış araştırmalar içerisinde en etkili sonuçları verdi. Hastanın kendi bedeninden alınan yağ dokusuyla hazırlanmış kök hücreden zenginleştirilmiş sıvı, saç dökülmesine karşı kullanılan son dönemlerin en etkili uygulaması.

Saç dökülmesi bugün ülkemizde en çok karşılaşılan sorunların başında geliyor. Saç dökülmesi yaşayan pek çok insan bu sorunla baş etmeye çabalarken, özgüvenini kaybettiği, sosyal hayata karşı isteksizleştiği kaydediliyor. Organik Saç Ekimi konusunda yaptığımız çalışmalar sırasında keşfedilen sistemle artık saç dökülmesi tarihe karışıyor. Organik Saç Ekimi işleminde kullandığımız, hastanın kendi yağ dokusundan, kapalı lipokid Yağ Transferi tekniğimizle alınan kök hücreden zenginleştirilmiş sıvının saç dökülmesine karşı radikal sonuçlar verdiğini gördük. Bu kök hücreden zenginleştirilmiş sıvı, saç dökülmesi veya saçlarında seyreklik yaşayan hastalara tatbik edildiğinde, saç dökülmesinin durduğu, dökülen saçların tekrar çıktığı ve çıkan saçların da eskisinden çok daha sağlıklı, canlı ve parlak olduğu gözlemleniyor.

Saç dökülmesinin nedenleri pek çok farklı sorun sayesinde meydana gelebilir. Saç kaybınızın nedenlerini bulmak için, öncelikle bir doktor tarafından muayene edilmeniz ve soruna tıbbı çareler bulmanız en doğru seçim olacaktır. Bu sebeple kliniklerimizde bilimsel gerçekliğe dayalı, etkili sonuçların alındığı kanıtlanmış, dünyada ve Türkiye’de ilk defa kullanılan, kendi yağınız ve kendi kök hücrenizle saç dökülmesine karşı savaş açabilirsiniz.

Saç dökülmesinde etkisi anlaşılan kök hücreden zenginleştirilmiş sıvı, organik saç ekimi çalışmalarımız sırasında fark edilen bir sistem. Bugüne kadar ekim yapılacak alanın verimini artırmaya yönelik bir çalışma yapılmadığından, saç ekiminden verimli sonuçlar alınamamıştı. Organik saç ekimi işleminde ise sorun yaşanan saçtan yoksun alanı verimli hale getirmek ilk hedef. Burada da kök hücrenin iyileştirici ve canlandırıcı özelliklerine başvuruluyor. Hastanın kendi bedeninden alınan yağ dokusu, kök hücreden zenginleştirilerek, hedef alana enjekte ediliyor, bu sadede hem klasik saç ekimi prosedürlerinde kullanılan kimyasal enjeksiyon dışlanıyor, hem de ekim alanı canlandırılıyor. Organik saç ekimi yapıldıktan sonra çıkan saçlar ise, oldukça sağlam, sağlıklı ve canlı oldukları gözlemleniyor.

Bülent Cihantimur
Plastik ve Rekonstürktif Cerrahi Op. Dr. Bülent Cihantimur

 

Yorumlar

comments

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı