Pir Sultan Abdal

Pir Sultan Abdal

Tarih: 02 Şubat 2020 – Pazar

Saat:15:00

Yer:   Nilüfer Sahnesi

Bilet Fiyatları:

1. Kategori – 56.50 TL
2. Kategori – 45.00 TL
Pir Sultan Abdal
Pir Sultan Abdal

ETKİNLİK AÇIKLAMASI:

Yüreğimiz bize ne söylerse biz öyleyiz. İnsan olarak yüreğimizde taşıdığımız her değer bırakacağımız mirastır. Hayat bize, “başkaları için ne yaptın?” diye sordurduğunda verecek bir cevabımız olmalı. Adaletli, yardımsever, cömert, dürüst ve mert olmuşsak ne ala. Adaletsiz, haris, çıkarcı ve korkak olduysak ne fena.

Çocuklarımızın, torunlarımızın, dostlarımızın, yoldaşlarımızın bizi nasıl anmasını istiyorsak öyle olmalı. Yeter ki yüreğimize karşı dürüst olalım. Bir olalım, birlikte olalım haksızlığa karşı güç olalım. Pir Sultan Abdal’ın bize bıraktığı mirasa sahip çıkalım.

“Pir” bir hatırlatmadır. Unutmamak için yazılmış, yüreklerde yaşansın diye söylenen bir anmadır. Biz söyleriz, canlarla paylaşırız. Duyan da bizden, duymayan da…

Okan Şenozan oyunculuk mesleğini; sahne üzerinde, ekranda, radyoda, dublaj yaparak, oyunculuk öğreterek sürdürmektedir. Otuz yılı geçti. Gençti, toydu, devlet tiyatrosunda güçlendi, ekranlarda tecrübelendi, sesiyle evlere konuk oldu ve devam ediyor. Eş ve baba da oldu. Ne mutlu  O’na ki bugün geçmişten geleceğe çığlık olmuş “Pir Sultan Abdal”ı   paylaşıyor sizinle.

Yazan: Keriman Şenozan
Müzik: Nedim Yıldız
Oynayan: Okan Şenozan

Yorumlar

comments

Başa dön tuşu