Sheraton Bursa Hotel
Eker Efsane Yoğur

Oyun İç Güdüsü ve Sanat Atölyesi

Özgür Erkekli

Oyun İç Güdüsü ve Sanat Atölyesi

Yer: Merinos Göç Tarihi Müzesi

Tarih: 23 Ekim / 24 Ekim

Saat: 14.00 / 11.00 / 11.00

  • Ücretsizdir.
Oyun İç Güdüsü ve Sanat Atölyesi
Özgür Erkekli
Oyun İç Güdüsü ve Sanat Atölyesi

Atölye Lideri: Özgür ERKEKLİ
Yaş Grubu: +18
Katılımcı Sayısı: 15 – 20
Dil: Türkçe
Süre: 3 – 4 Saat (3 gün)
Katılımcılar: Üniversite – Güzel Sanatlar Fakültesi Öğrencileri

Yapılan doğaçlamaların pratiğine dair ortak değerlendirmelerden gösteri sanatlarının yapısına ilişkin sonuçlar çıkarmaya ve pratik-teori ilintilerini tespit etmeye yönelik bir atölye çalışmasıdır.

“(…) bu baba, dört yaşındaki oğlunu bir sıra iskemlenin en başındakine oturmuş, “trencilik” oynarken bulur. Çocuğu öper ve oğlandan hemen şu karşılığı alır : “Baba lokomotifi öpemezsin; vagonlar bu işin gerçek olmadığını düşünebilirler.” ( Johann Huizinga , “HOMO LUDENS” Çev. M. Ali Kılıçbay.)

“Oyun kültürden eskidir” cümlesiyle başlar, adı geçen kitabına, Huizinga. Ninniler ya da ağıtlar gibi, “içerden, ihtiyaçtan” doğan, sadece hayatın emirlerine uyan bir “saf” sanatı arıyorsak, “tutsak eden” bir “ön-akıl” bizi korkutuyorsa, kendimizi öncelikle eski, çok eski dostumuz “oyun” içgüdüsüne “bi bırakıvermemiz” iyi olmaz mı?

Bursa Etkinlikleri

Bursa Konserleri / Bursa Tiyatroları / Bursa Sinemaları / Bursa Fuarları / Diğer Etkinlikler

“Sosyal kentin sosyal medyası” sloganıyla Dergi Bursa; www.dergibursa.com.tr internet adresinden ulaşabileceğiniz tüm Bursa etkinliklerini, sosyal medya hesapları aracılığı ile de sizlere hatırlatıyor.

Dergi Bursa‘yı Facebook hesabından takip edebilirsiniz. Bursa’nın en güzel fotoğrafları instagram hesabımız @dergibursa‘da yayında… Ayrıca kendi fotoğraflarını Instagram’da #dergibursa ile etiketleyenler sürpriz hediyeler kazanıyor. Bursa’nın nabzını bu sayfalardan takip edebilirsiniz. İyi eğlenceler…

Yorumlar

comments

Etiketler
Kapalı