Eker Süt
Neskar Otomotiv
Mudanya Belediyesi

Ormantik Komedi 

Ormantik Komedi 

Tarih: 16 Kasım 2019 Cumartesi

Saat: 20:30

Süre: 150 dk

Yer: Bursa Akademik Odalar Birliği Oditoryum Salonu

Bilet Fiyatı : 71 TL (A-N sıraları arası)
Bilet Fiyatı : 60 TL (O-V sıraları arası)

BİLET AL

Ormantik Komedi

Ormantik Komedi

ETKİNLİK AÇIKLAMASI:

Ünlü oyuncu NECMİ YAPICI’nın yazıp yönettiği muhteşem güldürü oyunu “ ORMANTİK KOMEDİ” Bursalı tiyatroseverler ile ilk kez buluşuyor.

OYUN ÖZETİ

Ercan-Kamuran ve Nuri-Yasemin çiftleri yıllardır görüşen yakın arkadaşlardır. Ercan ve Kamuran sudan bir sebep yüzünden boşanmanın eşiğine gelince Nuri ve Yasemin hemen devreye girerek onları barıştırma planı yaparlar. Arkadaşlarını her zaman gidip çadır kurdukları kamp alanına götürecekler ve orada doğayla baş başa, teknolojiden uzak bir ortamda barışmalarını sağlayacaklardır. Ama olaylar öyle bir gelişir ki Yasemin ve Nuri’nin de arası bozulur. Mahsur kaldıkları kamp alanında çadırları ayırıp, erzakları paylaşıp, ortaya da sınır çizerler. Kadınlar ve erkekler ayrı çadırlarda güç ve ego savaşına girerek yardım gelmesini beklerler.
Bu süreçte gelişen durum komiklikleri ve eğlenceli didişmelerle birlikte karakterler kendileriyle de yüzleşip, ortamın da etkisiyle hatalarını ve isteklerini keşfederler. Hayatımızın her anını tadına vararak, farkındalıkla yaşamak yerine çoğunlukla boşa zaman harcayarak geçirdiğimiz bu dünyada, kafamızı, elimizi meşgul eden teknolojik aletler ve asosyalleştiren sosyal medya yüzünden kaçımız birbirimizi gerçekten görüp, duyabiliyoruz ki? Çiftler baş başa kalmak istediklerinde ne kadar uzaklaşabiliyor telefonlarından, instagramdan ve facebooktan? Günün kaç dakikası göz göze bakışarak sohbet edebiliyoruz sevdiklerimizle, dostlarımızla? Her şey bir anda elimizden alınsa nelerin yeniden farkına varabilirdik? İşte tüm bunları sorgulamak için yola çıktığımız “Ormantik Komedi” oyunumuzla seyirciyi kendi halleriyle yüzleştirerek güldürmek, düşündürmek ve farkındalık sağlamak amacındayız.

OYUNCULAR:

Necmi YAPICI

Nihan DURUKAN

Umut OĞUZ

Birgen ENGİN

Yazan: Necmi Yapıcı, Nihan Yapıcı
Yöneten: Necmi Yapıcı, Umut Oğuz
Dekor & Kostüm: Ayşen Gürevin
Ses & Işık: Adem Akbey
Müzik: Samuray Gökçe
Afiş Tasarım: Galip Aksular
Afiş Fotoğraf: Bahadırhan Erkoç

Bu bir BOLU Kültür SANAT Organizasyon etkinliğidir.

 

Yorumlar

comments

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı