Ted Bursa Koleji
Eker Efsane Yoğur
Neskar Otomotiv

Orada Duruverseydi Zaman, Kemâl – Bursa

Orada Duruverseydi Zaman, Kemâl – Bursa

Tarih: 3 Mart 2018

Yer: Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi

Saat: 19:30

Biletler: Çağdaş Eğitim Kooperatifi 444 2 235

Orada Duruverseydi Zaman, Kemâl – Bursa

Çağdaş Eğitim Kooperatifi 12. Eğitim Ödülü Töreni çerçevesinde sahnelenecek olan Orada Duruverseydi Zaman-Kemâl adlı gösteri, son bir yıldır, “Orada Duruverseydi Zaman” adlı eser ile sanatseverleri müzikal belgesel tadında bir zaman yolculuğuna çıkartan Pınar Ayhan ve ekibinin, bu kez Mustafa Kemâl’i odağa alarak, onun yaşam öyküsünü anlattığı müzikal bir belgesel…

“Tarih çok şey anlatır ama saklar da!…” diyerek yola çıkan bu gösteri, Mustafa Kemâl’in yaşam öyküsünden az bilinen kesitleri, doğru bilinen yanlışları, çok iyi bilinen ama üzerine çok fazla düşünülmeyenleri sahneye taşıyor.

​Yapım ve yönetimi Baha Müzik Yapım Organizasyon’a, fikir ve projesi Pınar Ayhan’a ait olan “Orada Duruverseydi Zaman-Kemâl”in, dönem araştırma ve metin yazarlığını Banu Mertyürek Güler, proje koordinatörlüğünü Ayşe Karakoç, sahne yönetmenliğini Lale Sabuncuoğlu, yapımcılığını Sühan Ayhan gerçekleştiriyor. Kostüm danışmanlığını Esra Başıbüyük‘ün yaptığı bu gösterinin afiş ve posterlerinde kullanılan resim ise ressam Nevin Keskin Dalyan tarafından bu projeye özel olarak yaratıldı.

Bu projede, sahnede Pınar Ayhan’a 6 kişilik bir orkestra eşlik ediyor. Orkestra ise Evren Kalaycıoğlu (Piyano ve orkestra şefi), Özge Erdem (Keman), Aslı Gültekin (Viyolonsel), Erdinç Aktuğ (Perküsyon), Mustafa Cihan Aslan (Klarnet), Metin Altun ( Bağlama) gibi deneyimli müzisyenlerden oluşuyor. Ses, ışık ve teknik yapım Sis Production tarafından gerçekleştiriliyor.

www.oradaduruverseydizaman.org
www.odzkemal.com
www.pinarayhanofficial.com

Orada Duruverseydi Zaman, Kemâl - Bursa
Bursa Etkinlikleri

Bursa Konserleri / Bursa Tiyatroları / Bursa Sinemaları / Bursa Fuarları / Diğer Etkinlikler

“Sosyal kentin sosyal medyası” sloganıyla Dergi Bursa; www.dergibursa.com.tr internet adresinden ulaşabileceğiniz tüm Bursa etkinliklerini, sosyal medya hesapları aracılığı ile de sizlere hatırlatıyor.

Dergi Bursa‘yı Facebook ve Twitter hesaplarından takip edebilirsiniz. Bursa’nın en güzel fotoğrafları instagram hesabımız @dergibursa‘da yayında… Ayrıca kendi fotoğraflarını Instagram’da #dergibursa ile etiketleyenler sürpriz hediyeler kazanıyor. Bursa’nın nabzını bu sayfalardan takip edebilirsiniz. İyi eğlenceler…

Yorumlar

comments

Etiketler
Kapalı