Nilüfer Caz Tatili Festivali

Nilüfer Caz Tatili Festivali

Tarih: 16 Şubat Pazar 2020 – Saat: 20:30  – Yer: Nâzım Hikmet Kültürevi  Nâzım Hikmet Kültürevi  CRR Caz Orkestrası & İpek Dinç – Açılış Konseri (Ücretsiz – Davetiyeli)
Tarih: 18 Şubat Salı 2020 – Saat: 20:30 – Yer: Prof. Dr. M. Mete Cengiz Kültür Merkezi | Korhan Futacı
(Ücretsiz – Davetiyeli)

Tarih: 20 Şubat Perşembe 2020 – Saat: 20:30 – Yer: Nâzım Hikmet Kültürevi / Sibel Köse Quintet

Tarih: 22 Şubat Cumartesi 2020 – Saat: 20:30 – Yer: Uğur Mumcu Sahnesi / Bilal Karaman Quartet

Tarih: 24 Şubat Pazartesi 2020 – Saat: 20:30 – Yer: Nâzım Hikmet Kültürevi / Anadolu’nun Kayıp Şarkıları

Tarih: 26 Şubat Çarşamba 2020 – Saat: 20:30 – Yer: Podyum Sanat Mahal / Yinon Muallem ינון מועלם העמוד הרשמי – TaKiDum  (Koltuk: 40 TL – Ayakta: 30 TL)

Tarih: 28 Şubat Cuma 2020 – Saat: 20:30 – Yer: BAOB / Lisa Simone (60 TL – 50 TL)

Tarih: 29 Şubat Cumartesi 2020 – Saat: 20:30 – Yer: Bursa Suare | Bülent Ortaçgil & Birsen Tezer

• Biletler; 10 Şubat Pazartesi saat 12:00’den itibaren bilet.nilufer.bel.tr ve Nilüfer Sanat gişelerinde!

 

Nilüfer Caz Tatili 2020

Nilüfer Caz Tatili Festivali

ETKİNLİK AÇIKLAMASI:

Nilüfer Belediyesi’nin bu yıl 5. kez düzenleyeceği Uluslararası Caz Tatili 16 Şubat’ta başlıyor. Grammy adaylığı da olan Lisa Simone, Yinon Muallem, Bülent Ortaçgil ve Birsen Tezer gibi isimlerin de bulunduğu 8 sanatçı. 6 mekanda sahne alacak.

Nilüfer Belediyesi Şubat ayında kentte caz rüzgarı estirecek. Nilüfer Belediyesi,  Uluslararası Caz Tatili’ni bu yıl beşinci kez düzenleyecek. 16 Şubat’ta başlayacak olan Caz Tatili, cazın usta isimlerini bir kez daha Bursalılarla buluşturacak.

Uluslararası Caz Tatili, 16 Şubat’ta Nâzım Hikmet Kültürevi’nde düzenlenecek açılışla başlayacak. Açılış gecesi CRR Caz Orkestrası, İpek Dinç ile birlikte, Nail Yavuzoğlu’nun yönetiminde konser verecek. CRR Caz Orkestrası, kendine özgü müzik tınısı, her biri enstrümanında virtüöz olan orkestra elemanları ve solistleri ile sanatseverlere keyifli bir gece yaşatacak.

29 Şubat’a kadar devam edecek olan Uluslararası Caz Tatili’nde, Türkiye’den ve yurt dışından cazın usta isimleri konser verecek. Bu isimlerden biri de cazın sevilen ismi Korhan Futacı. 18 Şubat Salı günü Prof. Dr. M. Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde sanatseverlerle buluşacak olan Futacı’nın konseri ücretsiz olacak.

Caz Tatili kapsamında 20 Şubat Perşembe günü Türkiye’de caz vokal denildiğinde akla gelen ilk isimlerden biri olan Sibel Köse Quintet Nâzım Hikmet Kültürev’nde, Türkiye’de en iyi caz gitaristleri arasında gösterilen Bilal Karaman Quartet 22 Şubat Cumartesi günü Uğur Mumcu Sahnesi’nde, 24 Şubat Pazartesi günü de Anadolu’nun Kayıp Şarkıları Nâzım Hikmet Kültürevi’nde sanatseverlerle buluşacak.

Caz Tatili’nde bu yıl iki yabancı sanatçı yeralıyor. Broadway şovları, Grammy müzik ödülü adaylığı, Amerikan Ulusal Broadway Tiyatro Ödülleri’nde, müzikal dalında Aida müzikalindeki performansıyla “En İyi Kadın Oyuncu” ödülü sahibi olan ABD’li sanatçı Lisa Simone ile 2002 yılından bu yana İstanbul’da yaşayan besteci, udi, vurmalı çalgılar ustası ve eğitmen olan, Türk ve Yahudi müziğinin zengin köklerinden beslenen İsrailli sanatçı Yinon Muallem de Caz Tatili’nde sahne alacak isimler arasında.

Uluslararası Nilüfer Caz Tatili’nin kapanışı da çok özel bir konserle olacak. Sevilen ikili Bülent Ortaçgil ve Birsen Tezer Bursalı sevenleriyle kapanış gecesi buluşacak.

Bülent Ortaçgil ve muhteşem sesinin yanı sıra kanundaki ustalığıyla herkes tarafından sevilen Birsen Tezer aynı sahneyi paylaşarak  Bursa Suare’de caz severlere müzik şöleni yaşatacak.

Söyleşi ve atölyeler düzenlenecek

Uluslararası Nilüfer Caz Tatili’nde söyleşiler, film gösterimi ve atölyeler de yapılacak. Bu kapsamda “Caz, Şarkı Söylemek ve Caza Yön Vermiş Kadın Şarkıcılar Üzerine Sohbet” konulu söyleşi 20 Şubat Perşembe günü yapılacak. Bilal Karaman’ın katılımıyla 22 Şubat Cumartesi günü de ”Gelenekten Geleceğe Anadolu Müziğinin Dönüşümü” başlıklı söyleşi gerçekleştirilecek. Ayrıca 22 Şubat Cumartesi günü Yüzüncüyıl Eğitim ve Sanat Merkezi’nde Ritim Atölyesi düzenlenecek.

Caz Tatili kapsamında “Yeşil Rehber” ve “Ray” isimli filmler de Konak Kültürevi’nde sanatseverlerin izlenimine sunulacak.

 

Yorumlar

comments

Başa dön tuşu