Mengerler Jeep
Sheraton Hotel Bursa
Almira Hotel Bursa

Nâzım Hikmet’in Ellerinin İzinde

Nâzım Hikmet'in Dönüşü

Nâzım Hikmet’in Ellerinin İzinde

Sergi Süresi: 15 Ocak – 1 Mart 2019

Yer:  Nazım Hikmet Kültürevi

Saat: 19:00

 

Nâzım Hikmet'in Ellerinin İzinde

Nâzım Hikmet’in Ellerinin İzinde

Küratör: M. Melih Güneş

Nilüfer Belediyesi’nin Nâzım Hikmet’in doğumunun 117. Yıl dönümü için düzenlediği “Ellerinin İzinde” başlıklı sergi, Nâzım Hikmet’in sağlığında 40’a yakın dilde yayımlanmış, Brezilya’dan Japonya’ya, Sovyetler Birliği’nden Amerika Birleşik Devletleri’ne, dünyanın çeşitli ülkelerinden bir araya getirilmiş kitaplarıyla M. Melih Güneş’in kendi arşivindeki belgeleri ve koleksiyon değeri taşıyan nesneleri içeriyor.

Sergideki, M. Melih Güneş’in şairin Moskova’daki evinden, 55 yıldır korunan çalışma odasından getirdiği kitapları apayrı bir öneme sahip. Çünkü bu kitaplar Nâzım Hikmet’in memleketine, geri gitmemek üzere öncelikli olarak getirildi. Bir anlamda, memleketine dönmekte olan Nâzım Hikmet kültür mirasının da ilk parçaları, belki de edebi değerleri nedeniyle en önemli parçaları. Çünkü bu kitaplar içinde Nâzım Hikmet’in bilinmeyen, Türkiye’deki külliyatında bulunmayan eserleri de yer almakta.

Bursa Etkinlikleri

Konser, sinema, tiyatro, festival, fuar, söyleşi, çocuk tiyatrosu, gösteri, imza günü, sempozyum veya sergiler… Bursa’da olup biten ne varsa Bursa Etkinlikleri sayfamızdan takip edebilirsiniz. Güncel, bilet alınabilen, takvim sırasıyla sunulan, kategoriler ile ayrışan sayfamızdan doğru ve güvenilir bilgilere ulaşabilirsiniz. Üstelik sadece tek bir mekanı değil, şehirdeki birçok etkinlik noktasını tek bir çatıda bulabilirsiniz.

Konser Bursa / Sinema Bursa / Tiyatro BursaFuar Bursa / Diğer Etkinlikler / Çocuk Etkinlikleri

“Sosyal kentin sosyal medyası” sloganıyla Dergi Bursa; www.dergibursa.com.tr internet adresinden ulaşabileceğiniz tüm Bursa etkinliklerini, sosyal medya hesapları aracılığı ile de sizlere hatırlatıyor.

Dergi Bursa‘yı Facebookhesabından takip edebilirsiniz. Bursa’nın en güzel fotoğrafları instagram hesabımız @dergibursa‘da yayında…  Ayrıca Instagram’da fotoğraf ve videolarını #dergibursa ile etiketleyenlerin çalışmaları Bursa ile paylaşılıyor. Bursa’nın nabzını bu sayfalardan takip edebilirsiniz. İyi eğlenceler…

Yorumlar

comments

Etiketler
Kapalı