Sheraton Bursa Hotel
Eker Efsane Yoğur
Ted Bursa Koleji
Neskar Otomotiv

Nasıl Olsam

Nasıl Olsam

Yer:  Podyum Sanat Mahal

Tarih:  24 Şubat 2019, Pazar

Saat :  16:00

Bilet fiyatları: 50 TL

 BİLET AL

Nasıl Olsam

Nasıl Olsam

“Nasıl Olsam” nedir?

Konusunda uzman ve şahsına münhasır yazar, film eleştirmeni, dj, editör, blogger, iş insanı, youtuber, girişimci ve deneyim sahibi fikir önderlerini yenilikçi mekanlarda sektörel konu başlıkları altında katılımcılarını buluşturan etkinlik serisidir.

“Nasıl Olsam”

İnsanın başlangıç noktasının kendi olduğunu hatırlatan, kolektif bilinç unsurlarını kullanarak bilgiyi paylaşmayı ve geliştirmeyi amaçlar. İlham al ve harekete geç sloganı ile yeni arayışlar ve farkındalıklara yol göstermeyi hedefler. Herkese eşit söz hakkı tanır ve fikirlerini atölyeler ile buluşturur.

“Nasıl Olsam”  kimleri buluşturur?
Kendi potansiyelini gerçekleştirmek isteyen, kendi potansiyelini gerçekleştirmiş, bilgi almayı ve paylaşmayı seven herkese kapıları açıktır.

Hakan Akdoğan
Hakan Akdoğan

Nasıl “Yazar” Olsam

Konuşmacı – Hakan Akdoğan

Süre – 25 dk

Hakan Akdoğan Kimdir ?

Aradıklarını bulabilmek için dönüp bakmalısın “unut” diyenlere inat. “Unut” diyenlere inat, geçtiklerini önüne sermeli, bir bir yaşamalısın ucundan köşesinde de olsa. -Nü Peride

Ankaralı. Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dil Bilimi’ni Dilbilim Uzmanı olarak tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesi Medya ve İletişim bölümünü de bitirdi. Uludağ Üniversitesi’nde Sosyoloji ve Felsefe eğitimi aldı. 18 yıllık özel sektör üst düzey yöneticilik kariyerini daha çok yazmak ve anlatmak için bıraktı. Dergilerde yayın yönetmenliği yaptı.

Yazarlığı ve uzun zamandır sürdürdüğü Yaratıcı Yazarlık Atölyesi eğitmenliğini meslek edindi şimdilerde. Distopya adında bir dergi yönetiyor. Aylak Adam Yayınları Türkçe Yayınlar Editörü bir de. Fernando Pessoa ve Marquis de Sade çevirileri yaptı. Nü Peride, Gölge Yaşatan, Struma, İlişmek, Varlık ve Piçlik adlı romanları yazdı. Yunus Nadi Roman Ödülü kazandı.

 Nasıl “DJ” Olsam

Konuşmacı – Furkan Kozanlı

Süre – 25 dk

Furkan Kozanlı Kimdir ?

Sanat – Müzik – Spor – Teknoloji Furkan KOZANLI

Ses Mühendisi, Festival ve Organizasyon Uzmanı, Eski MTV Europe çalışanı, tersine beyin göçünü seçip projelerini ve yeteneklerini ülkesinde değerlendiren girişimci kişi. Müzik ve sanat en büyük tutkusu hayatın, frekanslar ve titreşimlerden oluştuğuna ve tesadüf diye birşeyin olmadığına inanıyor.

 

Engin Çakır
Engin Çakır

Nasıl ” Editör”  Olsam

Konuşmacı – Engin Çakır @editornotu

Süre – 25 dk

Engin Çakır Kimdir ?

Farklı yayınlara can suyu veren bir editör, birçok yayının yönetmeni, hikayesine yön veren fotoğraf alanında belgesel temelli bir fotoğrafçı ve onlardan seçkiler yapan bir foto-editör, yayın ve iletişim mesajları üzerine eğilmiş bir grafik tasarımcı, beyin fırtınası olmasa da beyin lodosları estiren ortamlarda bir fikir kovalayıcısı ve metin yolcusu, ayakları yere basan bir hayalci, en bilinen haliyle bir “dergici”, olmak istediği tek şey ise insan.

Photo Graphica,  Dergi Bursa, Bursa Hamak Festivali ve Funbox  Kurucusu

 

 Nasıl “İzleyici ”  Olsam

Konuşmacı – Fatoş Avcıoğlu

Süre – 25 dk

Fatoş Avcıoğlu Kimdir ?

..oysa bütün sırlar aynanın ardındadır..

İş hayatının karmaşık insan ilişkilerinin mağdur ettiği Fatoş Avcıoğlu yılların birikimini, kariyerini bırakıp insanlara ‘nasıl film izlenir’ onu anlatmaya başladı. Bursanın ilk atölye kafesinin kurucusu, blogger akımının ülkemizdeki ilk öncülerinden… Cafe 7.oda film analizi, yaratıcı yazarlık, derin okuma, psiko terapi ,mitoloji, sanat okumaları, yeme bilimi, diksiyon ve beden dili atölyeleri gibi etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Şimdi iş hayatının mutsuz insanlarının yüzlerini gülümsetiyor.

 

Burçin Doğan

Nasıl “Girişimci ” Olsam

Konuşmacı – Burçin Doğan

Süre – 25 dk

Burçin Doğan Kimdir ?

Küçük bir elektrikçi dükkanıyla hayata atılan Burçin Doğan, büyük girişimcilik örnekleriyle dedektifliğe yönelen bir hayatın başkahramanı. Tasarımını ve üretimini yaptığı birbirinden ilginç projeleri ticarete dökmeye başladığında alıcıların dolandırıcı olup olmadığını araştırmasıyla ‘aslında ben ufak çaplı bir dedektifim’ diyerek, dedektiflik işini profesyonele bir iş koluna dönüştürdü. SporDive adlı denizcilik firmasının kurucusu Olan Burçin Doğan şimdilerde sualtı projeleri geliştiriyor.

 

Bursa Etkinlikleri

Konser, sinema, tiyatro, festival, fuar, söyleşi, çocuk tiyatrosu, gösteri, imza günü, sempozyum veya sergiler… Bursa’da olup biten ne varsa Bursa Etkinlikleri sayfamızdan takip edebilirsiniz. Güncel, bilet alınabilen, takvim sırasıyla sunulan, kategoriler ile ayrışan sayfamızdan doğru ve güvenilir bilgilere ulaşabilirsiniz. Üstelik sadece tek bir mekanı değil, şehirdeki birçok etkinlik noktasını tek bir çatıda bulabilirsiniz.

Konser Bursa / Sinema Bursa / Tiyatro BursaFuar Bursa / Diğer Etkinlikler / Çocuk Etkinlikleri

“Sosyal kentin sosyal medyası” sloganıyla Dergi Bursa; www.dergibursa.com.tr internet adresinden ulaşabileceğiniz tüm Bursa etkinliklerini, sosyal medya hesapları aracılığı ile de sizlere hatırlatıyor.

Dergi Bursa‘yı Facebookhesabından takip edebilirsiniz. Bursa’nın en güzel fotoğrafları instagram hesabımız @dergibursa‘da yayında…  Ayrıca Instagram’da fotoğraf ve videolarını #dergibursa ile etiketleyenlerin çalışmaları Bursa ile paylaşılıyor. Bursa’nın nabzını bu sayfalardan takip edebilirsiniz. İyi eğlenceler…

Yorumlar

comments

Etiketler
Kapalı