Teknik Oto
Almira Hotel
Sheraton Bursa Hotel

Maskbet çocuk oyunu

Bursa Şehir Tiyatroları

Maskbet çocuk oyunu / Bursa Şehir Tiyatroları

Tarih / Saat: 28 Mart 2018 / 11:00 – 14:00

Yer: Tayyare Kültür Merkezi

Süre: 50 dk.

Bilet fiyatları: 2,5 TL (İletişim rezervasyon: MİNE ŞENSİN 0224 716 37 77)

Maskbet

Maskbet çocuk oyunu

ŞEHİR TİYATROSU GENÇLİK OYUNU (12 yaş ve üzeri…)

Cadıların dilinden MACBETH

SHAKESPEARE

Sabahattin Eyüboğlu Çevirisinden…

Uyarlayan ve yöneten: ALTUĞ GÖRGÜ

Müzik: Murat GEDİKLİ

Dekor – Kostüm: Murat ŞİMŞEK, Mask: Candan GÜNAY TUNA

OYNAYANLAR / CADILAR

Aykan YILMAZ, M. Eren TOPÇAK, Osman Murat ERTEN, Serdar SOYER

Yrd. Yönetmen: Mehmet Ali AÇIL

Işık Kumanda: Haluk SAYILIR, Ramazan SUBAŞI

Ses Kumanda: Özcan TÜTÜNCÜ, Cem DOLMACI

Sahne Amiri: Gürkan SARGIN, Uğur ÇAKMAK

Macbeth oyununda yaşanan her şey, yaşanmış bitmiştir. Cadılar sıradaki kurbanları düşünürlerken, Cadıbaşı Hekate’nin baskınına uğrarlar. Her nasılsa Hekate, Macbeth’in başına gelenlerden habersizdir! Anlatın der Cadılarına; ve Cadılar bir bir anlatırlar oynadıkları oyunları, kurdukları tuzakları. Ve Macbeth oyunu yenidebaşlar, her şey yeniden yaşanır cadıların dilinden..

Üç Cadı, bir savaş sonrası karşılaştıkları Macbeth’i üç ayrı kehanetle selamlarlar. İlki, Glamis Beyi; ikincisi, Cawdor Beyi; sonuncusu da, bir sonraki kral diye. Ve hemen ardından Kral Duncan’dan gelecek mesajla Macbeth’e yeni rütbesi bildirilir; Cawdor Bey’in ilk kehaneti gerçekleşmiştir işte, ve bu durum Macbeth’i yavaş yavaş hırs tuzağına sürüklemeye başlar, daha sonra eşinin de desteği ile Kral Duncan’ı öldürecektir. Tahtın gerçek veliahtları bu ölümün ardından korkuya kapılıp kaçınca Macbeth, ölü kralın akrabası olarak kendini İskoçya’nın yeni kralı ilan eder. Ama krallığı cinayetlerine son vermeyecek, gücünü sağlamlaştırmak istedikçe yeni ölümler olacak ve her ölüm onun güvensizliğini arttıracaktır.

Bursa Etkinlikleri

Bursa Etkinlikleri / Konser, sinema, tiyatro, festival, fuar, söyleşi, çocuk tiyatrosu, gösteri, imza günü, sempozyum veya sergiler… Bursa’da olup biten ne varsa Bursa Etkinlikleri sayfamızdan takip edebilirsiniz. Güncel, bilet alınabilen, takvim sırasıyla sunulan, kategoriler ile ayrışan sayfamızdan doğru ve güvenilir bilgilere ulaşabilirsiniz. Üstelik sadece tek bir mekanı değil, şehirdeki birçok etkinlik noktasını tek bir çatıda bulabilirsiniz.

Bursa Konserleri / Bursa Tiyatroları / Bursa Sinemaları / Bursa Fuarları / Diğer Etkinlikler

“Sosyal kentin sosyal medyası” sloganıyla Dergi Bursa; www.dergibursa.com.tr internet adresinden ulaşabileceğiniz tüm Bursa etkinliklerini, sosyal medya hesapları aracılığı ile de sizlere hatırlatıyor.

Dergi Bursa‘yı Facebook ve Twitter hesaplarından takip edebilirsiniz. Bursa’nın en güzel fotoğrafları instagram hesabımız @dergibursa‘da yayında… Ayrıca kendi fotoğraflarını Instagram’da #dergibursa ile etiketleyenler sürpriz hediyeler kazanıyor. Bursa’nın nabzını bu sayfalardan takip edebilirsiniz. İyi eğlenceler…

Yorumlar

comments

Etiketler
Kapalı