Sheraton Bursa Hotel
Eker Efsane Yoğur
Ted Bursa Koleji
Neskar Otomotiv

Marko Paşa Müzikali Bursa

Marko Paşa Müzikali Bursa

Tarih: 17 Nisan 2018

Yer: Tayyare Kültür Merkezi

Saat: 20:30

Bilet fiyatları: 1. Kategori – 67.50 TL,  2. Kategori – 56.50 TL

Marko Paşa Müzikali Bursa

Marko Paşa Müzikali, Bursa’ya geliyor.

“Süheyl & Behzat Uygur Tiyatrosu, Nejat Uygur’un uzun yıllar başarıyla oynadığı Marko Paşa oyununu yeni bir yorumla müzikal olarak sergiliyor. 17 Nisan 2018 Salı günü Bursa Tayyare Kültür Merkezi’nde izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyorlar.

Oyunda Süheyl ve Behzat Uygur, Emine Ün, Uğur Babürhan, Leyla Yüngül, Ethel Mulinas, Burcu Afşin, Ömer Yılmaz rol alıyor. Müzikalin dijital görsel tasarımları Jr. Behzat Uygur’a, kostüm tasarımı Sadık Kızılağaç’a, besteleri Afife Jale ödülüne sahip Serpil Günseli’ye, şarkı sözleri, dekor tasarımı ve yönetmenliği Uğur Babürhan’a aittir.

Türk tiyatrosunun komedi dalındaki en büyük ustalarından Nejat Uygur tarafından uzun yıllar başarıyla sahnelenen “Marko Paşa” isimli oyun, günümüz yorumuyla Süheyl ve Behzat Uygur tiyatrosu tarafından, geleneksel Türk tiyatrosu ekolünde önemli bir yer teşkil eden operetlerinden bir örnek olarak sahnelenecek.

“Marko Paşa”yı yıllar önce büyük usta Nejat Uygur’dan izlemiş, bugün de Süheyl ve Behzat Uygur’dan izlemek isteyecek farklı yaş gruplarından olan geniş bir seyirci yelpazesine sahip olan oyun, antrakt dahil olmak üzere, toplam 120 dakika sürüyor.

Franz Von Schönthan ve Gustav Kadelburg tarafından yazılan oyun, Nejat Uygur tarafından Türkçe’ye ve geleneksel Türk Tiyatrosuna uyarlandı.

15 farklı şarkıyla ve danslarla zenginleştirilerek tuluat ve modern tiyatronun harmanlandığı bir operet tadındadır.

*Bu etkinlik bir Soilpoint organizasyonudur.”

Marko Paşa Müzikali Bursa
Bursa Etkinlikleri

Bursa Konserleri / Bursa Tiyatroları / Bursa Sinemaları / Bursa Fuarları / Diğer Etkinlikler

“Sosyal kentin sosyal medyası” sloganıyla Dergi Bursa; www.dergibursa.com.tr internet adresinden ulaşabileceğiniz tüm Bursa etkinliklerini, sosyal medya hesapları aracılığı ile de sizlere hatırlatıyor.

Dergi Bursa‘yı Facebook hesabından takip edebilirsiniz. Bursa’nın en güzel fotoğrafları instagram hesabımız @dergibursa‘da yayında… Ayrıca kendi fotoğraflarını Instagram’da #dergibursa ile etiketleyenler sürpriz hediyeler kazanıyor. Bursa’nın nabzını bu sayfalardan takip edebilirsiniz. İyi eğlenceler…

Yorumlar

comments

Etiketler
Kapalı