Mudanya Belediyesi
Neskar Otomotiv
Eker Süt
Almira Hotel
Sheraton & Aloft Bursa Hotel

Mark Eliyahu Bursa konseri

Mark Eliyahu Bursa konseri

Tarih:  06 Aralık 2019 – Cuma

Yer:  Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi – Osmangazi Salonu

Saat: 20:30

Bilet Fiyatları: 

VIP – 220.00 TL
1. Kategori – 165.00 TL
2. Kategori – 132.00 TL
3. Kategori – 88.00 TL
Mark Eliyahu Bursa konseri
Mark Eliyahu Bursa konseri

ETKİNLİK AÇIKLAMASI:

Kamança üstadı Mark Eliyahu, 6 Aralık akşamı Atatürk Kongre KM Osmangazi Salonu’nda sizlerle.

Derin melodileri enerjik bir canlı şovla sunan sanatçı “Bu serüvene sizleri de bekliyoruz” diyor.

“Henüz dört yaşındayken müziğe karşı olan ilgisini keşfeden ve babası ile sahneye çıkmanın hayaliyle genç yaşta müzikle kol kola bir yola çıkan sanatçı; Türk, Arap, Azeri ve İran makamlarının ve bu ülkelerin kültürlerinin müziğini derinden etkilediğine inanıyor. Eliyahu’nun eserleri notalardan vücut bulan, derdinize ortak olmaya gelmiş samimi bir dost gibi adeta!

Ortadoğu ve Balkanların ruhunu, gözyaşını, sevincini vurmalı ve yaylıların uyumunda hissettiğiniz müziğiyle dikkat çeken Mark Eliyahu, ünlü besteci ve kompotizor Piris Eliyahu’nun oğlu. Doğal olarak müzik onun için bir yaşam biçimi. Müzikle nefes alınan bir ortamda büyüyen, müzikolog, besteci ve tar sanatçısı babasından aldığı mirasla yola koyulan Mark Eliyahu, kemanda aradığını bulamayıp Türk, İran ve Azeri müziğine yöneldi. İrlandalı-Yunan Ross Dally ve Bakülü müzisyen Adalat Vazirov’ın öğrencisi oldu.

1999’da İsrail’e yerleşti. Babasıyla birlikte “The Spirit of the East” albümünü yaptı, beraber turladı. Filarmoni orkestrasıyla birlikte Nobel Ödülü gecesinde çaldı, Kudüs Piyor Festivali’nden Uluslararası Ud Festivali’ne, Krakow Yahudi Festivali’nden İtalya’daki prestijli Fabrica Festivali’ne dünya festivallerinde hayranlıkla izlendi, Paris Pompidou Center’daki konseri şehir efsanesi oldu.”

Yorumlar

comments

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı