Sheraton Bursa Hotel
Eker Efsane Yoğur

Malcolm X

Tiyatro

Malcolm X

Tarih: 26 Kasım 2018 – Pazartesi

Yer: Tayyare Kültür Merkezi

Saat: 20:00

Bilet fiyatları: Tam: 45,00 TL, Öğrenci: 35,00 TL

BİLET AL

Malcolm X

Malcolm X

ESER: ALEX HALEY / YAZAN- YÖNETEN: HAKAN GÜNERİ / TÜRÜ: TARİHİ OYUN / SÜRESİ: 60 DK. / PERDE: 1 / OYUNCU SAYISI: 6

1929 yılında Malcolm daha 4 yaşındayken, evleri yakıldı ve babası öldürüldü. Babasız büyümek zorunda kalan Malcolm’un hayatı ırkçı saldırılardan korunmak için sürekli bir evden diğerine taşınarak geçti. Ailece maddi ve manevi büyük bir çöküşün eşiğindeydiler. Anneleri akıl hastanesine yatırılırken Malcolm ve sekiz kardeşi birbirlerinden çok uzaktaki yetimhanelere gönderildiler. Malcolm ise biraz olsun şanslıydı ve iyi bir aileye evlatlık verilmesi sayesinde okula gitme fırsatı bulabildi. Fakat iyi bir aile ve iyi bir okul bile Malcolm’un Amerika’da bir siyahi olarak yaşama çabasına derman olmuyordu. Öğretmeni siyahi olduğu için hiçbir zaman avukat olamayacağını ve marangoz olması gerektiğini söylüyordu. Oysa o, ileride tüm Müslümanların sesi olacaktı…

Malcom X oyunu, 21 Şubat 1965 yılı saat 20.00’da Audubon Balo Salonu’nda başlıyor ve saat 21.30’da sona eriyor.  Oyun, 21 Şubat 21.30’da suikaste kurban giden siyahi Müslümanlar direnişinin en önemli isimlerinden biri olan Malcom X’in hayatının son bir buçuk saatine odaklanırken, aslında onun bütün yaşamını, arayışını, kırk yıldır yanında taşıdığı merhametini gözler önüne seriyor. Bir bakıma onun yaşadığı dönemin Amerika’sının portresini çizerken, diğer yandan da oyun içinde kullanılan dramatik öğelerle birlikte “aramaya niyet eden” birinin hangi zorluklara katlanması gerektiğini ortaya koyuyor.

Bursa Etkinlikleri

Konser, sinema, tiyatro, festival, fuar, söyleşi, çocuk tiyatrosu, gösteri, imza günü, sempozyum veya sergiler… Bursa’da olup biten ne varsa Bursa Etkinlikleri sayfamızdan takip edebilirsiniz. Güncel, bilet alınabilen, takvim sırasıyla sunulan, kategoriler ile ayrışan sayfamızdan doğru ve güvenilir bilgilere ulaşabilirsiniz. Üstelik sadece tek bir mekanı değil, şehirdeki birçok etkinlik noktasını tek bir çatıda bulabilirsiniz.

Bursa Konserleri / Bursa Tiyatroları / Bursa Sinemaları / Bursa Fuarları / Diğer Etkinlikler

“Sosyal kentin sosyal medyası” sloganıyla Dergi Bursa; www.dergibursa.com.tr internet adresinden ulaşabileceğiniz tüm Bursa etkinliklerini, sosyal medya hesapları aracılığı ile de sizlere hatırlatıyor.

Dergi Bursa‘yı Facebook hesabından takip edebilirsiniz. Bursa’nın en güzel fotoğrafları instagram hesabımız @dergibursa‘da yayında… Ayrıca kendi fotoğraflarını Instagram’da #dergibursa ile etiketleyenler sürpriz hediyeler kazanıyor. Bursa’nın nabzını bu sayfalardan takip edebilirsiniz. İyi eğlenceler…

Yorumlar

comments

Etiketler
Kapalı