Ted Bursa Koleji
Neskar Otomotiv
Eker Efsane Yoğur
Sheraton Bursa Hotel

Komik Para

Komik Para

Yer: Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi

Tarih:  11 Mart 2019 – Pazartesi

Saat: 20:00

Alzheimer hastaları yararına düzenlenecek olan tiyatro oyununa bilet almak için: 0532 416 36 46

Komik Para

 

Komik Para

Hepimizin kolunun altında mutlaka bulunan, bazen varlığı bile hatırlanmayan basit bir eşyadır çanta…
Metroyla evinize döndüğünüz sıradan bir akşam…
Bir de bakıyorsunuz ki çantanız bir başkasınınkiyle karışmış.
Bakalım içinden ne çıkacak?

İçinde milyarlar olan bir çanta bulsanız, işe polis ve mafya karışsa, bir an önce ülkeyi terk edip rahat etmek uğruna çeşitli suçlamaları bile kabul etmek zorunda kalsanız ne yapardınız?
“KOMİK PARA”, insanın para uğruna nelerden vazgeçebileceğini, türlü türlü yalanlar uydurabileceğini, aklınıza bile gelmeyecek komik olaylar dizisi ile karşınıza getiriyor.
Neden, Henry Perkins polisi yanıltmak için bir sürü taklit yapmak zorunda kalıyor ?
Karısı Jean, Arkadaşı Vic ile Vic’in karısı Betty bu durum karşısında ne yapıyorlar ?
Dedektif Slater ve Dedektif Davenport tüm bu olaylar karşısında  nasıl davranıyorlar ?

Bütün bu soruların cevapları oyunda gözler önüne seriliyor.

Eser, hareketli, sürprizleri, tesadüfleri, yanlış anlamalarla dolu durumları bol olan bir komedi. Oyunda, İngiltere’de eşi ve dostlarıyla kendi halinde yaşayan bir adamın bir gün, metroda çantasını başkasının çantasıyla karıştırmasıyla birlikte başına gelen korkulu ve komik olaylar anlatılıyor. Polis memurları Davenport ve Slater, taksici Bill ve Mafya babası (Conta) oyunun tiplerini oluşturuyor.
Oyunun son derece hareketli ve güçlü bir komedi olduğuna değinen tiyatrOne oyuncuları “Seyircilerimize günlük hayatın stresinden uzak, keyifli anlar sunmak için seçilmiş bir eser. Aynı zamanda güçlü, zorlu ve oyuncunun hünerini ortaya koyabileceği tipler barındırması da seçimde bizim için önemli etkenler oldu.”

Yazan: Ray Cooney
Çeviren: Haldun Dormen
Dekor: tiyatrOne
Kostüm: tiyatrOne
Yöneten: Serkan Çetinkaya
Oyuncular: Elif Epiri, Serkan Çetinkaya, Nevin Tuzlacıoğlu, Bünyamin Avcı, Özgür İde Acarbabacan, Cem Çanakoğlu, Neş’e Yıldırım, Conta Bertolucci
Süre: 120 dk.
Tür: 2 Perde – Komedi

Bursa Etkinlikleri

Konser, sinema, tiyatro, festival, fuar, söyleşi, çocuk tiyatrosu, gösteri, imza günü, sempozyum veya sergiler… Bursa’da olup biten ne varsa Bursa Etkinlikleri sayfamızdan takip edebilirsiniz. Güncel, bilet alınabilen, takvim sırasıyla sunulan, kategoriler ile ayrışan sayfamızdan doğru ve güvenilir bilgilere ulaşabilirsiniz. Üstelik sadece tek bir mekanı değil, şehirdeki birçok etkinlik noktasını tek bir çatıda bulabilirsiniz.

Konser Bursa / Sinema Bursa / Tiyatro BursaFuar Bursa / Diğer Etkinlikler / Çocuk Etkinlikleri

“Sosyal kentin sosyal medyası” sloganıyla Dergi Bursa; www.dergibursa.com.tr internet adresinden ulaşabileceğiniz tüm Bursa etkinliklerini, sosyal medya hesapları aracılığı ile de sizlere hatırlatıyor.

Dergi Bursa‘yı Facebookhesabından takip edebilirsiniz. Bursa’nın en güzel fotoğrafları instagram hesabımız @dergibursa‘da yayında…  Ayrıca Instagram’da fotoğraf ve videolarını #dergibursa ile etiketleyenlerin çalışmaları Bursa ile paylaşılıyor. Bursa’nın nabzını bu sayfalardan takip edebilirsiniz. İyi eğlenceler…

Yorumlar

comments

Etiketler
Kapalı