Sheraton Bursa Hotel
Eker Efsane Yoğur

Kafkaslar Türkiye’de: NALMES

Kafkaslar Türkiye’de: Lezginka

Tarih: 15 Haziran 2019 – Cumartesi

Yer:   Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi – Osmangazi Salonu

Saat:  20:30

Bilet fiyatları: 

1. Kategori – 109.50 TL
2. Kategori – 89.50 TL
3. Kategori – 69.50 TL
4. Kategori – 49.50 TL
Kafkaslar Türkiye'de: NALMES
– 6 yaşından küçük çocuklar etkinliğe alınmamaktadır. 6 Yaş ve üzeri katılımcılar bilete tabidir.
– Organizasyon şirketi, uygun görmediği kişileri bilet fiyatını iade ederek mekâna almama hakkına sahiptir.
– Organizasyon şirketi, bilet fiyatlarında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
– Satılan biletlerde iptal, iade ve değişiklik yapılmaz. Kayıp ve çalıntı biletler için işlem yapılmaz.
– Etkinlik mekânına kamera, fotoğraf makinası, ses cihazı v.b. alınmayacaktır.
Kafkaslar Türkiye’de: Lezginka

Kafkas danslarının dünyadaki en önemli temsilcilerinden “NALMES” yoğun istek üzerine 15Haziran’da İLK DEFA BURSA’da !

Adigey Cumhuriyeti Devlet Akademik Halk Dansları Topluluğu “NALMES” 1936 yılındakurulduğundan bu yana; Amerika, Avusturalya, Japonya, İspanya, İtalya, Fransa, Portekiz,Almanya, Çin gibi ülkeler dahil olmak üzere dünyanın 5 kıtasında 80’i aşkın ülkede 8.000’den fazlagösteri gerçekleştirmiş, 20 milyondan fazla izleyiciye ulaşmıştır. Dünyanın en tanınmış profesyoneldans festivalleri ve yarışmalarında 30’dan fazla ödül kazanmıştır.

“NALMES” ’in her gösterisi; dans, zarafet ve güzellik festivalidir.

Adige dilinde “Elmas” anlamına gelen “NALMES”; geleneksel folklor motiflerinin çağdaş sahneyorumunu, dünya çapında efsaneleşen performanslarında göstermiştir. 45’er dakikalık 2 sahnedenoluşan 1 buçuk saatlik gösteride; 50 dansçı 15 farklı Kafkas Halk Dansını yüksek ustalık veduygusallıkla birlikte sunarak unutulmaz izler bırakırken, ulusal çalgıların büyülü müziğiyle veulusal kıyafetlerin parıltısıyla izleyenlerini canlı bir karnavala davet eder.

İmza attığı başarılarla dünyada önemli bir yer sahibi olan “NALMES” Kafkas halklarının duyguludanslarından oluşan bir programla sahnede olacak.

Bursa Etkinlikleri

Konser, sinema, tiyatro, festival, fuar, söyleşi, çocuk tiyatrosu, gösteri, imza günü, sempozyum veya sergiler… Bursa’da olup biten ne varsa Bursa Etkinlikleri sayfamızdan takip edebilirsiniz. Güncel, bilet alınabilen, takvim sırasıyla sunulan, kategoriler ile ayrışan sayfamızdan doğru ve güvenilir bilgilere ulaşabilirsiniz. Üstelik sadece tek bir mekanı değil, şehirdeki birçok etkinlik noktasını tek bir çatıda bulabilirsiniz.

Konser Bursa / Sinema Bursa / Tiyatro BursaFuar Bursa / Diğer Etkinlikler / Çocuk Etkinlikleri

“Sosyal kentin sosyal medyası” sloganıyla Dergi Bursa; www.dergibursa.com.tr internet adresinden ulaşabileceğiniz tüm Bursa etkinliklerini, sosyal medya hesapları aracılığı ile de sizlere hatırlatıyor.

Dergi Bursa‘yı Facebookhesabından takip edebilirsiniz. Bursa’nın en güzel fotoğrafları instagram hesabımız @dergibursa‘da yayında…  Ayrıca Instagram’da fotoğraf ve videolarını #dergibursa ile etiketleyenlerin çalışmaları Bursa ile paylaşılıyor. Bursa’nın nabzını bu sayfalardan takip edebilirsiniz. İyi eğlenceler…

Yorumlar

comments

Etiketler
Kapalı